Öğretmen Diyarı

Bedelli yaşı düşebilir iddiası

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan bedelli askerlik ücretinden memnun kalan Bedelli Askerlik Derneği, yaşın 27'ye düşürüleceği duyumlarını aldıklarını, bu konuda kendilerinin de girişimde bulunacağını açıkladı.

Bedelli Askerlik Derneği Başkanı Dr. Özgür Niflioğlu, bedelli askerlik konusunda bekledikleri mutlu haberi verdiklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na tüm arkadaşları adına teşekkür etti. Yeni bedelli uygulamasının 28 yaş ve 18 bin TL olarak 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe gireceğini anımsatan Niflioğlu, "Biz 27 yaşından gün alanların da kapsama alınmasını bekliyoruz. Bedelli Askerlik Derneği olarak 25 yaş ve 15 bin TL şeklinde yasalaşması için çalışmalara başlamıştık. Süreç içerisinde birçok anket çalışması gerçekleştirdik. Anket çalışmalarımızda bedelli askerliği bekleyenlerin ortalama yaşının 27, verebilecekleri ortalama bedelin ise 17-18 bin TL alabileceğini tespit ettik" dedi.

MECLİS AŞAĞI ÇEKECEK DUYUMU ALDIK

Açıklanan bedel ücretinin kendilerini sevindirdiğini ancak yaşın biraz daha geriye çekilmesi noktasında girişimlerde bulunacaklarını açıklayan Niflioğlu, söyle konuştu:

"Bedelli ücretinin 18 bin TL olarak kamuoyuna açıklanması yurt içi ve yurt dışı bedel adaletsizliğini ortadan kaldırması anlamında arkadaşlarımızı oldukça mutlu etti. 28 olarak ilan edilen yaş sınırının Meclis'te yapılacak görüşmelerde biraz daha aşağıya çekilebileceği yönünde bilgilere ulaştık. Dernek olarak bu noktada gerek komisyonlarda gerekse Meclis çalışmalarında müdahil olacağız."

\"Yeni
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol