Öğretmen Diyarı

Bedava Tatil Kazandınız” Tuzağına Düşmeyin!


 

Yaklaşan yaz aylarıyla beraber uygun fiyatlara tatil yapmak isteyenler  soluğu otel rezervasyonu yapan sitelerde alıyor. Devretatil sistemiyle çalışan ve TÜRSAB logosunu dahi sitelerine ekleyen dolandırıcı firmalar, satış öncesinde vaat edilenleri yerine getirmiyor. Yaz aylarına girerken mağdur olan binlerce vatandaştan biri olmamak için rezervasyon ve ödeme yapmadan önce mutlaka araştırın…

www.dtatil.com www.dragon.com Vatandaşları dolandıran firmalardan sadece birkaçı..

Tüketici şikayetleri şöyle:
“Bu firma bizi bedava tatil kazandınız diyerek ofisine davet etti ve biz de gittik. Daha sonra orada bize bir sürü güzel şey anlattılar. 5 yıl boyunca 5 yıldızlı otellerde sadece günlük 50dolar yiyecek-İçecek ücreti ödeyerek konaklayabileceğimizi hatta bu otellere biz gitmesek bile, eşimizi, dostumuzu, gönderebileceğimizi söylediler. Biz de kabul ettik ve hiçbir hizmet almadan 1200 TL para ödedik. Daha sonra tatile çıkmak için rezervasyon yaptırmak istediğimizde bizimle ilgilenmediler hatta telefonlarımıza bile çıkmadılar. Ulaşabildiğimizde de o otelle anlaşmamız yok. Orada bu sene sorun yaşadık diyerek 3 yıldızlı otellere yönlendirildik ve hatta dedikleri 50 dolar ücretin harcamalar çıkardılar. Mağduriyetimizin giderilmesi paramızın iadesini istiyoruz” 

“Şikayetimi Kaldırmamı İstiyor.”
“Firma biz ve bizler gibi yüzlerce insanın paralarını alıp sonucunda ne tatile gönderiyorlar, ne de paralarını iade ediyorlar. Benim tam 3850 TL paramı aldılar. Telefonlara bakan yok. Bazen beni telefona mesaj atıp; şikayetinizi kaldırın yoksa paranızı hiç alamazsınız ya da en son siz alırsınız diye tehdit ediyorlar ve üste çıkıyorlar. Hem onca insanın parasını alıp karşılığında hiç bir hizmet vermeyeceksin, hem de şikayetinizi kaldırın deyip tehdit mesajları atacaksın bir de. Bu kadar olur kaldırmazsam beni mahkemeye vereceklermiş. İşin komikliğine bakın hem benim paramı alıp beni aylarca süründüreceksin, hem de mağdurmuş gibi beni şikayet edeceksin.”

Linkleri görebilmek için:

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/dtatilcom

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim