Öğretmen Diyarı

Bazı üniversiteler tatil edildi, finaller ertelendi

AA-DHA

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde üniversiteler de tatil edildi. Finaller ise ileri bir tarihe ertelendi.

 

Konya: Konya’da Selçuk, Necmettin Erbakan ile KTO Karatay Üniversitesi’nde eğitime bir gün ara verildi.  Selçuk Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün üniversitenin Karapınar ile Silifke Taşucu’ndaki dışındaki tüm birimlerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, “6 Ocak 2015 tarihindeki final sınavları ileri bir tarihte yapılacak. Tüm öğrencilerimize duyurulur. Akademik ve idari personelimiz görevleri başında olacaklar” denildi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden yapılan açıklamada da Konya’daki olumsuz hava koşulları nedeniyle Merkez Yerleşkesi’nde 1 gün  eğitim-öğretime ara verildiği belirtilirken “Ereğli ve Seydişehir’deki fakülte ve meslek yüksek okulda eğitim-öğretim devam edecek” denildi.

 

KTO Karatay Üniversitesi’nden de yapılan açıklamada eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verildiği açıklandı.

 

Kocaeli: Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü de, Twitter hesabı üzerinden “Meteorolojik uyarılar doğrultusunda, mağduriyete meydan vermemek amacıyla 6 Ocak Salı günü KOÜ’de eğitime 1 gün ara verilecek” açıklaması yaptı. 

Tüm birimleri kapsayan tatil kararı ardından iptal edilen sınavların ne zaman yapılacağı konusunda önümüzdeki günlerde açıklama yapılacağı belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim