Öğretmen Diyarı

Bazı öğrencilerinin sınavlarda kopya çekmesine yardım ettiği gerekçesiyle, altı ay öğretmenlikten uzaklaştırıldı.

46 yaşındaki Wayne Millard, İngiltere'nin Newport kentindeki Rogerstone İlkokulu'nda müdür yardımcılığı yapıyordu. Ama sınavlarda öğrencilerinin kopya çekmesine izin verdiği gerekçesiyle altı ay meslekten ihraç edildi.

ÖĞRENCİLERİN KOPYA ÇEKMESİNE YARDIM ETTİ

Rogerstone İlkokulu'nun eski müdür yardımcısı Millard, öğrencilerine sınavlarını bitirmesi için "sınırsız süre" verdi ve bazı öğrencilerinin kopya çekmesine yardım etti.

ÇOCUKLARIN GRUPLAR HALİNDE OTURMASINA İZİN VERDİ

Çocukların gruplar halinde oturmasına da izin verdi. "Zor" kelime ve terimleri de bir kağıttan okudu. Koleje giriş sınavlarında da sınav kağıtlarını kontrol ettikten sonra yanlış cevaplarını düzeltmeleri için 10 ve 11 yaşındaki çocukların kağıtlarını geri verdi.

Bazı öğrenciler, ailelerine öğretmenlerinin diğer arkadaşlarının kopya çekmesine yardım ettiğini anlattı. Akabinde 46 yaşındaki öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

 

MILLARD, İSPANYA'YA TAŞINMIŞTI

İspanya'ya taşındığından Millard, Cardiff'teki Eğitim İşgücü Konseyi'nin karşısına çıkmadı.

Panele başkanlık eden Sheila Drayton, Millard'ın dürüst davranmadığını ve öğrencilerinin yeteneklerini çarpıttığını belirtti. "Sahtekarlık yapılan ciddi bir olay ve daha az bir yaptırım uygun olmazdı." dedi.

 

ALTI AY ÖĞRETMENLİK YAPAMAYACAK

Millard, altı ay meslekten men edildi.

Kaynak: Express.co.uk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim