Öğretmen Diyarı

Bayramda 5 Günlük Hava Tahmini
HABERGAZETE - Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığı, haftasonuna kadar 6 ila 12 derece artarak mevsim normalleri civarına, iç ve batı bölgelerde yer yer üzerine çıkacak.


Yurt genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava ülkeyi terk edecek, havasıcaklıkları artacak.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, geçen haftadan bu yana etkisini sürdüren soğuk ve yağışlı hava, bugün ülkenin doğusunda etkili olduktan sonra yarın yurdu terk edecek.

Tahminlere göre, hafta sonuna kadar ülke genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgeler parçalı ve az bulutlu geçecek.


Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığı, hafta sonuna kadar 6 ila 12 derece artarak, mevsim normalleri civarına, iç ve batı bölgelerde yer yer üzerine çıkacak.


Kurban bayramında herkes ailelerinin yanına gidecek. Peki bayramda havalar nasıl olacak? 15 Ekim 2013 salı günü başlayan bayramda Meteoroloji havaların kış soğuğunda olacağını söylüyor. Zaten daha şimdiden kış geldi bile, havalar soğudu. Bayramda da soğuk bir hava bizleri bekliyor.


AREFE GÜNÜNE DİKKAT


Kurban Bayramı tatilinin bütün İslam alemi ve Türkiye için hayırlı uğurlu olmasını ve bu dönemde trafik kazalarının hiç olmamasını temenni eden Çağlar, il il hava tahminini de yansıttı. Buna göre Kurban Bayramı tatilinde hava sıcaklığı ortalaması Ankara’da mevsim normallerinin 8-9 derece kadar üstüne çıkabilecek.


ANKARA DA HAVA DURUMU İSTANBUL’DA HAVA DURUMU


Çağlar’a göre Ankara’da hava sıcaklığı 14 derece civarında seyrederken İstanbul Kurban Bayramı tatili boyunca mevsim normaleri civarında bir sıcaklığa sahip olacak İstanbul’da bayram tatilinde hava 8 derece civarıda olacak


BAYRAM TATİLİNDE İZMİR’DE ve ANTALYA’DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?


Genel Müdür Çağlar, İzmir’de de ılık bir Kurban Bayramı tatilinin geçirilmesini kuvvetle muhtemel gördüklerini vurguladı. Kurban Bayramı’nda hava sıcaklığının uzun yıllar ortalamasının, Ankara’da 8 derece, İstanbul’da 2 derece, İzmir’de 3 derece, Antalya’da 4 derece, Samsun’da 9 derece, Erzurum’da 8 derece, Diyarbakır’da da 6 derece üzerinde olacağını belirten Çağlar, bayram tatilinde hava sıcaklığının Türkiye genelinde, mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiğini bildirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim