Öğretmen Diyarı

Bayrak geçişi sırasında ayağa kalkmayan milli eğitim müdürünün başı dönmüş

KARAMAN Valiliği, Ermenek Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Nevruz şenliklerinde Türk Bayrağı’nın yanı sıra Türki Cumhuriyetleri’nin de bayraklarının yer aldığı geçit töreninde tüm protokol üyeleri ayağa kalkerken, ayağa kalkmayan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Açıkgöz hakkında soruşturma başlattı. Açıkgöz dün kendini "Yanımdakilerin niçin ayağa kalktıklarını da bilmiyorum" diye savundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş İlkıdır ise bugün, şube müdürü Açıkgöz'ün, kendisine, saygı duruşu ve İstiklal Marşı sırasında ayağa kalktığını, ancak bayrak geçiş töreni sırasında başının döndüğünü için ayağa kalkmadığını ve art niyetinin olmadığını söylediği açıklandı.


Ermenek Kaymakamlığı tarafından dün ilçe merkezindeki Hasan Kalan Anadolu Lisesi bahçesinde nevruz şenlikleri gerçekleştirildi. İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu’nun ardından Türk Bayrağı’nın yanı sıra Türki Cumhuriyetlerinin bayraklarının da yer aldığı geçit töreni yapıldı. Öğrenciler, tarafından taşınan bayrakların protokol önünden geçişi sırasında, Kaymakam Eyüp Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, Garnizon Komutanı Üsteğmen Murat Alver, Belediye Başkanı Uğur Sözkesen'in de bulunduğu protokoldeki tüm davetliler ayağa kalktı.


VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Ancak protokolde yer alan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Açıkgöz’ün bayrak geçit töreninde ayağa kalkmaması dikkat çekti. Bayrak geçit törenini izleyen Açıkgöz’ün oturduğu yerden alkışladığı gözlendi.  Olaydan sonra bayrak geçit töreninde neden ayağa kalkmadığı sorulan Açıkgöz, olayın farkında olmadığını ileri sürerek, "Yanımdakiler ağaya kalktı ama niçin ayağa kalktıklarını da bilmiyorum" diyerek kendisini savundu.


Karaman Valiliği de, bayrak geçit töreni sırasında ayağa kalkmadığı gözlenin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Açıkgöz hakkında soruşturma başlattı.


"BAŞI DÖNMÜŞ"

İl Milli Eğitim Müdürü Savaş İlkıdır da, Hasan Açıkgöz'ün, bayrak geçit töreni sırasında ayağa kalkmadığıyla ilgili yayınlanan haberler üzerine Açıkgöz ile bugün görüştüğünü belirtti. Açıkgöz'ün, başı döndüğü için ayağa kalmadığı yönünde kendisini savunduğunu ifade eden İlkıdır, "Çıkan haberler üzerine arkadaşımız Hasan Açıkgöz ile bugün görüştüm. Böyle bir hadisenin niçin yaşandığını sordum. O da, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduğu sırada ayağa kalktığını ama bayrak geçit töreni sırasında başı döndüğü için ayağa kalkamadığını ve art niyetinin olmadığını söyledi. Arkadaşımın art niyetli olacağını düşünmüyorum. Ama yaşanan hadiseyi gerekli mercilere ilettim"dedi.


 

Ali Rıza ETCİ -ERMENEK KARAMAN -DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol