Öğretmen Diyarı

Bavulda yakalanmıştı, annesine kavuştu

Daha iyi bir hayat için binlercegöçmen umuda yolculuğa çıkıyor. Yüzler hatta binlercesinin yolculuğu kimi zaman hüsran kimi zaman da facia ile son buluyor. Neyseki bu çocuğunkinde mutlu son var.


Geçen ay 8 yaşında bir çocuk, bavul içerisinde İspanya'ya kaçaj olarak sokulmak istendi. İspanyol polisi bavul X-Ray cihazından geçerken fark etti. İspanyol polisinin koruma altına aldığı çocuk, 1 ay sonra annesine kavuştu.


İnsan kaçakçıları, 8 yaşındaki Adou Ouattara'yı bir bavulun içerisinde Fas sınırındaki ispanya toprağı Seuta'ya sokmak istemiş, küçük çocuk güvenlik aramaları sırasında x-ray cihazına takılmıştı.Kurtarıldığında çok kötü durumda olan ve İspanyol yetkililerin korumasına verilen Adou, 1 ay sonra annesine kavuştu.


Daha iyi bir hayat için Fildişi Sahilleri'nden Kanarya Adalarına yerleşen anne, oğlunu geride bırakmak zorunda kaldığını söylüyor.


Geçen ay 19 yaşındaki bir yolcudan şüphelenen güvenlik güçleri, kadını sorguya almış kadının bavulundan 8 yaşındaki Adou Ouattara çıkmıştı.Adou'yu yasal yollarla yanına almak için 7 yıl uğraşan aile, son çare olarak insan kaçakçılarının kapısını çalmış.


8 yaşındaki çocuğun babası insan kaçakçılığı suçlamasıyla 1 aydır İspanyol polisi tarafından gözaltında tutuluyor. Annesine kavuşan Adou babasının boynuna sarılabilmek için biraz daha beklemek zorunda.

 

Kaynak:haber10.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim