Öğretmen Diyarı

Başbakandan taşeronlarla ilgili açıklama
 Başbakan Ahmet Davutoğlu taşeron işçilerin kamuya alımıyla ilgili açıklamalarda bulundu
Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Şanlıurfa Harrran Üniversitesi öğrencilerinin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Habertürk'te yayınlanan Şimdi ve Burada adlı programda 250'yi aşkın gencin sorularını yanıtladı. Sosyal medya üzerinden açılan #AhmetHocaGençlerle etiketi üzerinden on binlerce vatandaş Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sorularını yöneltti.

Gelen bir soru üzerine taşeron işçilerin durumuna da değinen Davutoğlu, "Şu ana kadar sözleşmeleri devam eden taşeron işçileri kamuda istihdam sözü verdik. Bunu yaparken bir takım adaletsizliklerin yaşanmaması gerekiyor."ifadesinde bulundu.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun taşeron işçi konusunda yaptığı o açıklama:

Taşeronlarla ilgili kafaların karışmaması gerekiyor. Taşeron işçiler konusu uzun bir dönem statüleri konusunda çözülmeyen bir sorundu. Asli iş ile yardımcı olanlar arasında bir ayrıma gidildi ve asli çalışanlara kadro verelim düşüncesi belirdi. Sözümüzde zaten bu yöndeydi. Sonrasında bu sistemin getireceği bir takım adaletsizliklerin oluşacağını gördüm ve tüm taşeron işçilere bu imkanı tanıma kararı verdik. Kamuda istihdam hakkını verdik. Şu ana kadar sözleşmeleri devam eden taşeron işçileri kamuda istihdam sözü verdik. Bunu yaparken bir takım adaletsizliklerin yaşanmaması gerekiyor. Öncelikle bir güvenlik araştırması yapılması gerekiyor. İkincisi de sınav yapılacak. Ardından da taşeron işçilere bu imkan tanınmış olacak.

Kaynak: www.haber657.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim