Başbakan\'dan bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bedelli askerlik için "sürprizim olabilir, bekleyin" dediği AK Parti grup toplantısındaki konuşması başladı. İşte o konuşmadan satır başları... MEHMET ALİ ŞAHİN'E TAZİYE Mehmet Ali Şahin bey eşinin vefatından bir gün önce "keşke eşinizle beraber kalsaydınız dedim." o da "dava önemlidir" dedi. Kendisine bir kez daha taziyelerimi iletiyorum.

"ENGELLİLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI" 3 Aralık dünya engelliler günü biliyorsunuz. Sadece Türkiye'de değil dünyada da örnek olacak bir uygulama ile engelli vatandaşlarımıza evde bakım maaşı bağladık. Türkiye gönlü gani bir devlettir.İnşallah en kısa zamanda engellilerimizin toplu taşıma hizmeti için gerekli kararları alacağız. Engelli kardeşlerimiz için ne gerekiyorsa yaptık yapmaya devam edeceğiz.

"UYUŞTURUCU TACİRLERİNİN NETWORKLERİNİ YOK EDECEĞİZ" Bu hafta çok önemli bir reformu hayata geçirmek için bir adım attık. Uyuşturucu ile mücadele. İlk bakanlar kurulunda yaptığımız çalışmalar sonucunda uyuşturucu ile mücadele Şurası'nı toplama kararı almıştık. Terörle mücadelede gösterdiğimiz kararlılığı aynı şekilde uyuşturucu ile mücadelede de göstereceğiz.Önleyici tedbirleri artıracağız. Uyuşturucu tacirlerinin bütün networklerini yok etmeye kararlıyız. Bu bizim geleceğimizle ilgili bir meseledir.7 gün 24 saat danışma hattı kurduk bunun için. Bu çerçeve de yapısal bir reform da gerçekleştiriyoruz. Her yıl uyuşturucu şura gerçekleşecek. Uyuşturucuyu en yakın zamanda yok edeceğiz.

"TÜRKİYE'NİN 4 BİR TARAFI İLE KUCAKLAŞTIK" Bu çalışmalar dışında bu hafta yoğun bir yurt içi görüşmelerimiz oldu. Bizim aldığımız hiç bir kararda tesadüf yoktur. Bu haftanın programına bakın. Erzurum ve Kars'ta kongre yaptık daha sonra da Balıkesir'de. Türkiye'nin 4 bir tarafı ile kucaklaştık.Türkiye'nin Suriye'deki kriz nedeniyle yaşadığı acıyı görmek istemeyenler Türkiye üzerinden algı operasyonları yapmaktadır. Türkiye her zaman mazlumun yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir.Biz tek bir bölgeye sıkışmış bir parti değiliz.

"DOĞU'DA DA BATI'DA DA VARIZ" Yaptığımız kongrelerin hepsi birbirinden coşkuluydu. Doğu'dan Balıkesir'e gittik. Bundan sonra hep böyle olacak. Sabah Doğu'da olacağız akşam Batı'da.Biraz zor olacak ama herkese şunu göstereceğiz. Doğu'da da Batı'da da varız ve var olmaya devam edeceğiz.

turkiye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim