Öğretmen Diyarı

Başbakan Yıldırımdan. Yeni KHK ve 2010 KPSS ile Atanan Memurlar Hakkında Son Dakika Açıklaması
Başbakan Binali Yıldırım :"Bu terör örgütüyle mücadelemizi amansız bir şekilde devam ettireceğiz, bunu yaparken yaşla kurunun birlikte yanmasına izin vermeyeceğiz. Suçlu ile suçsuzu ayırt edeceğiz. Değerli kardeşlerimiz işin kolay olmadığını herkes bilmelidir.

Sistem Kapalı

Çünkü örgüt saydam değil, kapalı sistem kapalı. Hiç ummadığınız hiç tahmin etmediğiniz insanlar terör örgütünün abisi , ablası imamı olarak çıkabiliyor. İşte Kuvvet komutanlarını, Genelkurmay Başkanı'nı derdest edenler yıllarca yanında taşıdığı özel kalemi, yaveri. Dolayısıyla işimizin zor olduğunu bilmenizi istiyoruz. Vatandaşlarımız tedirgin olmasın.

Memurlar İşlerine Devam Etsinler

Memur olanlar işlerini yapmaya devam etsinler. Ancak biz bunları tespit edeceğiz, tek tek tek aynı vücuttaki kanser hücreleri gibi bunları ayıklayacağız. Zahmetli titiz bir çalışma gerektiriyor bunları bilmenizi istiyorum. " dedi.

  
Şirketlerle Sorunumuz Yok ! FETÖ'ye Yardım Eden Kişilerle Var

Başbakan  Binali Yıldırım, FETÖ ile dolaylı ticaret yapanların örgütle bağlantılarının direk olmaması durumda tedirgin olmalarına gerek olmadığını dile getirdi. Başbakan Binali Yıldırım: " Kurumlar değil suçlu olan, burada kişilerdir" dedi. Şirketler hakkında :" Şirketler binlerce insana iş veriyor, aş veriyor, ekonomiye can veriyor. Onlarla işimiz yok, kiminle var ? o şirketi FETÖ emelleri için kullananlar hesap verecek! " dedi. 

Yıldırım: "Bakanlar Kurulumuz süreçle ilgili en hızlı şekilde sonuç almak için kalıcı tedbirleri bir bir alıyor. Terör örgütünün doğurduğu hasarları ortadan kaldırmak için biliyorsunuz OHAL ilan ettik ve KHK'leri yürürlüğe koyduk. Bundan sonrada KHK'ler olacak. Bugüne kadar çıkarılan KHK'ler bu haftadan itibaren meclis gündemine girmeye başladı. Meclisimizde bunlar görüşülecek. Meclis onayından sonra kalıcı hale gelecek. Tabi burada muhalefet partilerimizin eleştirileri içerisinde makul olanları da dikkate alacağımızı daha önce genel başkanlara bizzat ifade ettim."

86 Bin Memurun Hepsini Tabi Ki Atmayacağız...!

Binali Yıldırım: " Bu FETÖ , sadece darbe girişimi ile zor duruma düşürmediler, bunlar sizlerin geleceği ile de oynadılar.2010 KPSS ile soruları dağıttılar , haksız yere 86 bin memurun bütün o imtihanda döktüğü teri de şaibeli hale getirdiler. Şimdi mahkeme 2010 'da giren tüm memurların sınavını iptal etti. Ne yapacağız 86 bin memuru çıkaracak mıyız? elbette ki değil ! ne yapacağız biz AK Parti'yiz bunları tek tek inceleyeceğiz. Kim soruları çalmışsa, kim haksız yere memur olmuşsa, bunları kulağından tutup atacağız. Ama düzgün alnının teriyle kazananların haklarını koruyacağız." dedi.

Kaynak: Kamupersoneli.net 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Deniz 1 yıl önce

Peki o yıl bu sınavla atanması gerekirken mağdur olup yıllarca hayati karayılanalar intihar edenler ne olacak

Avatar
ttetik 1 yıl önce

Biz atanamayan emeği gasp edilen kpss 2010 mağdurları ne olacak onlardan hiç söz eden yok asıl biz mağduruz ve hakkımız verilmelidin neler yaşadık maddi ve manevi artık bizil de iade i itibarımız verilmelidir yuvalar yıkıldı millet hasta oldu naler yaşadık ama Allahüyük

Avatar
Yıldız 1 yıl önce

2010 yılında iyi bir net yapmıştım atanabilirdim ama olmadı atama hakkımızın verilmesini istiyorum

Avatar
elif önder 1 yıl önce

Benim yenen hakkım nolacak ?? o yıl çalışıp iyi netler yapan insanların emeği??

Avatar
atanamayan okulönceci 1 yıl önce

Oyıllarda 2009-2010da adını yazan atandı sen nasıl atanamadın diye bana gerizekalı muamelesi yapan bi sürü insan oldu.az gözyaşı dökmedim.mahkemeye versek geçen yılların maaşını SGK sını ödemek.zorunda kalacak MEB.yani yine zarar eden olacak.buyıl2010mağdurlarına öncelik verilmeli.hatta sınavsız atama yapılmalı bu yol her iki tarafında az zararla kurtarır.aksi halde MEb e davalar çoğalır herkes geçmişe yönelik zarar tazmini ister.saygılarımla.

Avatar
Kubra 1 yıl önce

2010da kopyacilar yuzunden atamayan iibf lilerin hakları ne olacak

Avatar
erhaner 1 yıl önce

2010 kpss de atanamayanlarin puanlari tekrar hesaplanmali tercih hakki verilmeli

Avatar
Sami 1 yıl önce

2010 kpss tamamen iptal edilsin.umutlarını o sınava bağlamış olanların hakkı ne olacak.6 yıldır herkes çatır çatır maaşını aldı.ya madur olanlar.2010 KPSS de atanamayanlara özel bir havuz sistemi kurun.çıkan kişilerin yerine sıralamayla memurları yerleştirin.Mazlumun hakkını es geçmeyin.2010 KPSS sen sonra çok üzülenlere şahidim.Haklar hak sahiplerine iade edilsin.gözü yaşlı insanlarda garibanlarda bu memlekette çalışmasının karşılığını alsınlar.bu zalimlerin derhal temiLenmesini rica ediyoruz.sistem hızlı işlemeli.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim