Öğretmen Diyarı

Başbakan Yıldırım: " 15 Bin Genç 30 Bin Lira Karşılıksız Para Alacak"
Binali Yıldırım: " Köyüne Dönen Gneçlere Karşılıksız Para Veriyoruz" Başbakan Binali Yıldırım , Çankaya Köşkü'nde düzenlenen "İlk Yüz Gün" Değerlendirme toplantısında, hükümetin yaptığı ve yapacağı projelerden söz etti. Söz konusu projeler arasında yer alan ve kısa zaman önce büyük ilgi gören Genç Çiftçi projesi de yer alıyordu.

15 BİN GENÇ 30 BİN LİRA KARŞILIKSIZ PARA ALACAK


Başbakan Binali Yıldırım, tarım sektörünü canlandırmak için hükümet olarak gerekli çalışmaların yapıldığını belirttiği konuşmasında " 15 bin gence, her birine 30 bin lira karşılıksız para veriyoruz. Git köyünde tarımla uğraş, yeter ki oradaki toprakları işleyelim. Böyle bir projemiz var" dedi. Başbakan Binali Yıldırım ayrıca havza sistemi ile ilgili olarakta açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım, havza sistemine geçileceğini ve bu sayede tarımda büyük gelişimlerin yaşanacağını belirtti.

11 MİLYAR LİRALIK HASILAT


Toplantıda yer alan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik 'te Havza Bazlı üretim ile birlikte 11 Milyar TL'lik bir hasılat edileceğini belirtti. Faruk Çelik: "Kısa süre içerisinde bu yeni modeli kamuoyuyla paylaşacağız. Buradan elde edeceğimiz tarımsal hasıla 11 milyar liradır. İlave 11 milyar liralık bir tarımsal hasıla elde edilmiş olacak bu verimli üretim planlamasından dolayı. Bir de Sayın Başbakanım, balıkçılarımız 'vira Bismillah' dediler onlara da bol bereketli kazançlar diliyorum." dedi. Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, çiftçi haberlerinden ve çok daha fazlasından haberdar olmak için kamupersoneli.net'i takip edin.

Kaynak: KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Anahtar Kelimeler:
Başbakan YıldırımGenç

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim