Öğretmen Diyarı

Başbakan Erdoğan\'ın alkışladığı cevap

Başbakanlık'taki törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve bir grup çocuk katıldı. Başbakan Erdoğan çocuklardan oluşan bakanlar kurulunu makamında kabul etti. 

Başbakanlık'taki törende Başbakan Erdoğan Türkiye'de seçme ve seçilme yaşının değiştirildiğini, seçme ve seçilme yaşının 18'e indirilmesini istediğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, size emanet olan Meclis'e sahiplenmesini ve korunması çağrısında bulunurken birçok Avrupa Birliği ülkesinde seçme ve seçilme yaşının 18 olduğunu söyledi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN ÇOCUKLARA ÇAĞRI
Erdoğan "Meclis yetkisini kaybederse halk kaybeder. İnanıyorum ki milli iradeyi, milli egemenliği daha iyi noktalara taşıyacaksınız. Türkiye'nin bazı bölgelerinde okul yoktu. Şu anda Türkiye'nin her noktasında çocukları okulla buluşturduk.

Çocuklarını okula gönderemeyen ailelere destek sağlayarak çocukların okumasını sağladık. Dersleri çeşitlendirdik, teknolojiyi sınıflara evlere kadar getirmiş bulunuyoruz. Etkileşimli tahtalar tüm okullarda monte edilmiş olacak. 

10 milyon tablet bilgisayar için de ihale hazırlıklarını tamamladık. Sizler ne kadar iyi eğitim alırsanız Türkiye'nin geleceği o kadar iyi olur.

Sizler bilimde sanatta ve birçok alanda dünyaya yön veren bir milletin evlatlarısınız. Rengi dili ne olursa olsun dünyadaki tüm çocuklara sevgi ve adaletle yaklaşın. 

Çoçuklar sizler asla bilgisayarın internetin esiri olmayın. Tam tersine onlar sizin esiriniz olsun. Güneşten, parklardan, sokaklardan asla kopmayın. Bugünleri bir daha bulamazsınız. Gerektiğinde çimlerin üzerinde yuvarlanın. Topraktan alacağınız enerji sizi geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlar. 
Evinize kapanıp kalmayın, sokakta arkadaşlarınızla geçireceğiniz bir an bir ömre bedeldir. Ben de o günlere dönmek isterdim. Torunlarımla çimenler üzerinde oynadım. Şimdi onlar benden daha güçlü. Büyüdüğünüzde oyuna fırsatınız olmayacak.. Bizlere ülkeyi armağan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayın. 

Minik başbakan ise "bu makamı bana bırakan sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bu kutlu günü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'e ayrıca teşekkür ediyorum" dedi. 

CEVABI ERDOĞAN ALKIŞLADI
Gazetecilerin küçük başbakana Cumhurbaşkanlığını düşünüyormusunuz sorusuna, "Ben bu koltuktan kalktıktan sonra buranın gerçek sahibi başbakana sorun" dedi. Bir Cevaba Başbakan Erdoğan alkış tuttu. Bir gazetecinin twitterle ilgili sorusuna ise minik "Ben kullanmıyorum, ailem daha küçüksün" dediği söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim