Öğretmen Diyarı

Başbakan Erdoğan olay yerinde,ölü sayısı artıyor!

Başbakan Erdoğan basın toplantısı yapıyor

 

"Soma'da yakın tarihimizin en büyük iş kazalarından birine şahit olduk. Yangın nedeniyle 238 işçiyi kaybettik. 80 işçiyi de yaralı olarak kurtardık. Bunların 19'u şu an iti bariyle taburcu edildi. "

 

"Tahamülü son derece meşakatli bir süreçten geçiyoruz. Ekmek parası için canlarını kaybeden işçilerin mekanları cennet olsun."

 

"Geride kalan acı 77 milyonun ortak acısıdır. Hem vefat eden kardeşlerimizin hem de milletimizin başı sağolsun. yaralı kardeşlerimizi de allahtan acil şifalar diliyorum . Kamuoyunun hızlı ve doğru bilgilendirilmesini sağlayan medya mensuplarına teşekkür ederim."

 

"Kendi hayatlarını riske atarak arama kurtarma çalışmalarına katılan arkadaşlarımı da tebrik ediyorum".

 

"En yakından en uzağa kadar tüm imkanlarımızı seferber ettik. Enerji ve tabi kaynaklar bakanımızı süratle yola çıkardık."

 

"Taner Yıldız beyin kontrolünde AFAD Kızılay, Emniyet sağlık ekipleri uzmanlar yakın çevreden ekipler bölgeye teşekkül ettiler."

 

"Vefat eden kardeşlerimizin süratle otopsileri yapıldı. Üzerlerinde kimlikleri olamdığı için kimliklerinin belirlenmesi için ailelerine gösterildi. yanlış anlaşılmasınn en ufak bir darp yara ve iz yok."

 

ERDOĞAN OLAY BÖLGESİNDE

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, maden faciasının meydana geldiği Soma’ya gitmek için Manisa’nın Akhisar İlçesi’ne geldi. Golfstream 550 tipi ’DAP’ uçağı ile Akhisar Hava Meydan Komutanlığı’na gelen Başbakan Erdoğan ve beraberindekileri Manisa Valisi Abdurrahman Savaş ile Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene karşıladı.

 

Milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim