Öğretmen Diyarı

Başbakan Erdoğan, 6 büyükşehir için kararını verdi

 

 

ANKARA kulisleri yerel seçim yaklaştıkça kızışıyor.


2014'te yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti'de kritik büyükşehirler için kimlerin adayolacağı konuşulurken, en çok da İstanbul,Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Diyarbakır veŞanlıurfa'da hangi güçlü isimlerin adaygösterileceği merak konusu oldu.


Kulislerde konuşulanlara göre, Başbakan Erdoğan ise kritik bazı şehirler için kararını vermiş durumda.


3 BÜYÜKŞEHİR'İN BAKAN ADAYLARI


Haber 7'den Ömer Süt'ün haberine göre, İzmir için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı BinaliYıldırım, Diyarbakır için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gaziantep için ise Aile veSosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in adı üzerinde yoğunlaşıldı.


BAŞBAKAN, BURSA VE ŞANLIURFA'DAN MEMNUN


Öte yandan AK Parti kurmaylarının Bursa ve Şanlıurfa'nın mevcut başkanlarıyla devam kararı aldığı daneredeyse kesin gibi... Yani, Bursa için Recep Altepe, Şanlıurfa için ise Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti'nin diğer adayları olacak. Bilindiği üzere, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Çalışma veSosyal Güvenlik Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in adı geçiyordu.


ÇOK ÜZÜLÜRÜM DEDİ AMA


AK Parti kulislerinde bu isimler konuşulurken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimin adayolacağı ise sır gibi saklanıyor. Ankara için Melih Gökçek ismi ağır basarken, Gökçek daha önce yaptığıaçıklamada yeniden aday olduğunu söylemiş ve Başbakan Erdoğan tarafından aday gösterilmemesihalinde çok üzüleceğini dile getirmişti.


İSTANBUL'UN KRİTİK İLÇELERİNE KRİTİK İSİMLER


Yine AK Parti kulislerinden aldığımız bilgiye göre, partide 3. dönemi olan milletvekili ya da bakanlardan 2 ismin İstanbul'da kritik olan ilçelere belediye başkanlığı için aday gösterileceği iddia edildi.

 
\"Memurlar.Net\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol