Öğretmen Diyarı

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NDAN ATAMALARLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzenlenen 8920 personelin kura ile atama töreninde konuşan Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU, atamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.


Davutoğlu’nun tören konuşmasından başlıklar:


Şehit ve gazi yakınlarının ataması


Bugün 1075 şehit ve gazi yakınımıza iş imkanı sağlayacağız. Hangi şartta olursa olsun sizlere sahip çıkacağız. Sizin o candan aziz evlatlarınızın emanetini ayakta tutmaya ve o emaneti gelecek nesillere en iyi şekilde devretmeye kararlıyız.


Engelli memur ataması


4682 engel tanımayan kardeşimizin atamasını da bugün burada yapıyoruz. Engel tanımayan benim de 2 yeğenim vardı. Onları 20’li yaşlarda kaybettik. 70, 80 ve 90’lı yıllarda devlet bu kardeşlerimizin ailelerin yanında değildi. Bugün 4682 engel tanımayan kardeşimize iş imkanı bulacağız.


Buradan engelli kardeşlerime söz veriyorum. Onların engel tanımayan tavırları bize örneklik teşkil etmektedir. Onların talepleri neyse karşılanacak, kimse kendisini bu ülkede zayıf hissetmeyecek. Toplamda 37 bin engellimize şu ana kadar iş imkanı tanıdık.


Sosyal hizmet modelinden yararlananların ataması


Devlet anne babası olsun veya olmasın bütün çocukların anne babasıdır, bütün çocukların ailesidir. Dün bir vesileyle zikrettim gençlerimizle buluştuğumuzda. İki koku var ki, ben bu iki kokuda cenneti hissederim. Bir çocuk kokusu, bir kitap kokusu. Çocuk kokusundan nasibi olmayanların şefkatten bahsetmesi mümkün değil. Gördüğü her çocukta kendi çocuğunu görmeyen birisinin devlet görevi yapması ahlaken de siyaseten de caiz değildir. İşte bu bilinçle bu anlayışla 3163 çocuğumuza sosyal hizmet kanunu çerçevesinde, iş imkanı sağlayacağız.


Hiç kimse kimsesiz kalmayacak bu ülkede. Toplamda 8 bin 920 kardeşimiz, Soma’da hayatını kaybeden madenci kardeşlerimizin yakınlarını da 26 yakınını da burada istihdam edeceğiz. Bütün bana sahip çıkacak kimse yok mu diye, bir yerden bir feryat yükseldiğinde hepimiz demeli ki biz varız demeli biz varız. Ben de bütün bu 78 milyon vatandaşımız adına, Türkiye’de ve dünyada ya Rab bize sahip çıkan kimse yok mu, kimin çığlığını duyarsak orada Türkiye Cumhuriyeti Devleti kudretiyle şefkatiyle var olacaktır.


Öğretmen atamaları


Bu çerçevede bu atamaların hayırlı olmasını diliyorum. Kamuda bugüne kadar 1 milyon 464 bin atama gerçekleştirdik, 473 bini öğretmek olmak şartıyla. Kamuda istihdam alımlarına bundan sonra da devam edeceğiz.


memurunyeri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim