Öğretmen Diyarı

Başbakan 2015 Öğretmen Atama Müjdesi Verecek Mi?

 Atama bekleyen öğretmen adayları için kritik haftaya girildi. Başbakan Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bayramında ATV ekranlarında olacak.

Atama bekleyen öğretmen adayları için kritik haftaya girildi. Başbakan Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bayramında ATV ekranlarında olacak. Seçim öncesi atama umutlarını sürdüren adaylara bugün (19 Mayıs) Başbakan Davutoğlu atama müjdesini verecek mi?

Başbakan, öğretmen adaylarına hangi mesajları verecek?

47 bin kadro ihdasıyla ilgili nasıl bir açıklama yapacak?

Tüm soruların cevapları bugün ATV ve AHABER’de verilebilir. Atamanın Olup Olmayacağı Bu Hafta Netleşir! MEB’in seçim öncesi öğretmen ataması yapıp yapmayacağı bu hafta netleşecektir. Çünkü atama takviminin duyurulması, tercihlerin alınması, atamaların yapılması en az 10 günde tamamlanacaktır. Atama kararının bu hafta alınması gerekiyor.

Böyle bir karar alınmazsa seçimden önce öğretmen ataması hayal olacaktır. Öğretmen Adayları Ankara’da Ayrılmıyor! Mayıs ayında da atama mücadelesini sürdüren öğretmen adayları, daha sert bir mücadeleye başladı. Muhalefet partileri, öğretmen adaylarına sürekli destek olurken öğretmen adaylarının grup halinde mitinglere girilmesine izin verilmiyor. 40 bin atama diye yola çıkan öğretmen adayları, pes edeceğe benzemiyor ancak atama mücadelesini bırakan öğretmen adayları da çoğunlukta. Atama mücadelesi için Ankara’dan ayrılmayan bir grup öğretmen adayı, atanacaklarına yürekten inanarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Başbakan, Atama Müjdesi Verecek Mi? Başbakan Davutoğlu’nun bugün ATV ekranlarından öğretmen atama müjdesi verebileceğine dair bir beklenti var ancak şu ana kadar ki izlenimlerimiz atama için olumlu bir gelişme olmadığı yönündedir. Atama kararını almak çok zordur ancak atama müjdesini açıklamak çok kolay olacaktır. Olası bir atama müjdesini Başbakan’dan başkası açıklamayacaktır.

 

kamuajans.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim