Öğretmen Diyarı

Başarı getirecek 5 ipucu

Başarı getirecek 5 ipucu

Ne kadar çalıştığımız değil, nasıl çalıştığımız önemli. Verim alamadıktan sonra 10 saat bilgisayar başında oturmanın, üst üste e-postalar atmanın bir anlamı yok.

Ajanda edinin

Ajandanızı etkin kullanın. Yapılacak tüm işleri yazın ve yanınızda ayırmayın. Her gece uyumadan önce, ertesi gün yapacaklarınıza göz gezdirin, işleri kafanızda planlayın. Hepsini bir sıraya koyun. Unutmamak için yanlarına küçük notlar da alabilirsiniz.

Giysilerinizi hazırlayın

Yatağa girmeden önce ertesi gün giyeceklerinizi hazırlayın. Hatta spora gidecekseniz o da hazır olsun. Sabah ne giyeceğim diye düşünerek uykunuz kaçmayacak. Spor çantanızın hazır olmasının şöyle bir faydası da var! Sabah uyandığınızda üşenmenizi engeller ve hemen çantanızı alır spor salonunun yolunu tutarsınız.

Telefonunuzu kapatın

Ajandanıza baktınız, işleri sıraladınız. Uyumaya hazırsınız. Telefonunuzu da kapatın. (Sesinin ve titremesini kapatmanız da yeterli. Yeter ki çalmasın.)

Günlük tutun

Yapmanız gereken o gün katıldığınız toplantıları not almak, düşüncelerinizi yazmak. Bunu sıkıcı bir iş gibi görmeyin. Bunun bir meditasyon olduğunu düşünün.

Kitap okuyun

Kitabın seçimi size kalmış. Hazırlanın, yatağa girin ve okuyun. Hem rahatlayacak hem de uykuya rahat bir geçiş yapacaksınız. E-kitaptan bahsetmiyoruz. Çünkü telefon ya da tabletinizden gelen ışık sizi rahatsız eder, uykunuzu etkiler. Başucu ışığınızın eşliğinde okuyacağınız bir kitap demek istemiştik.

HABER: http://benimgibi.com/haberler/is-guc-kariyer-calisma-hayati-calisan-kadin/motivasyon/basari-getirecek-5-ipucu

Anahtar Kelimeler:
başarı getirecek ipucu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim