Öğretmen Diyarı

Bartın'da yüzlerce öğrenci sınava giremedi

Kar kalınlığının 1 metreye ulaştığı Bartın merkezde yüzlerce öğrenci Açıköğretim Lisesi sınavlarına giremezken yollarda mahsur kaldı. Bartın'a sınava girmek için Amasra, Ulus ve Kozcağız'dan gelmeye çalışan öğrenciler yolların kapalı olması nedeniyle sınavlara giremedi. Bartın'da son yıllarda görülmemiş şekilde aşırı kar yağması ve yüksek kesimlerde yer yer 1,5 metreyi bulan kar kalınlığına rağmen sınavların ertelenmemesine öğrenciler tepki gösterdi. Amasra ve Ulus'tan sınava girmek için sabahın erken saatlerinde yola çıkan öğrenciler kar nedeniyle 3-4 saatte ancak Bartın'a gelebildi ve sınava yetişemediler. Öğrenciler mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Sınavların iptal edilmemesine ve yolların açılmamasına tepki gösteren öğrenciler, sosyal paylaşım sayfasında yetkililere sitem ederek bu durumu işkence olarak yorumladılar.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Açıköğretim Lisesi sınavların iptal edilmediğini ama Bakanlığa yazı yazarak telefi sınavı yapılması için girişimde bulunacaklarını belirtti.

Diğer yandan Hakkari, Van, Bitlis ve Muş'ta 2 ve 3 Ocak'ta yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildi.

 

İhlas Haber Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol