Öğretmen Diyarı

Barış Öğretmeni Darp Eden Özel Kalem Müdürü Derhal Görevden Alınmalıdır!

Öğretmen Barış DÜDÜ, CHP'li Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği Öğretmenler Günü balosunda Belediye Başkan Yardımcısı ve Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer tarafından darp edildi.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol olay ile ilgili açıklamasında: “Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer ile ilgili şu an tasarrufum olmayacak. Herkes görevden alınmasını istiyor ama bu adli bir süreç. O da polise ifadesini veriyor. Adli süreci takip ediyoruz" demiş. 

Bu açıklama bile başlı başına bir skandaldır. Öğretmenler Gününde Öğretmeni darp eden personelinin bir dakika bile o makamda durmaması gerekir. Ayrıca Başkanın kendisi de kamuoyu önünde Öğretmen Barış DÜDÜ'den ve O'nun şahsında tüm öğretmenlerden özür dilemesi gerekmektedir.

Öğretmene yapılan saldırı sıradan adli bir olay değildir. Bu olay bizleri derinden sarsmış ve yaralamıştır. Ayrıca bu saldırı toplum nezdinde öğretmenlerin itibarsızlaştırılması ve küçük düşürülmesinin bir sonucudur.

Öğretmenler Günü'nde ya da bir başka günde öğretmeni darp etmek hangi şart altında olursa olsun affedilemeyecek bir olaydır. Çünkü bu görevi biz Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ten aldık. 

Bir ülkenin öğretmeni dövülüyor, horlanıyor, azarlanıyor, yaralanıyor, öldürülüyor ve sahipsiz bırakılıyorsa o ülkenin geleceği karanlığa gidiyor demektir. 

Gaziemir Belediyesi Başkanı Halil İbrahim ŞENOL'dan bu saldırıyı gerçekleştiren Mehmet Tuncer'in derhal görevden alınmasını talep ediyoruz.

 

Kaynak: kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim