Öğretmen Diyarı

Bakın yeni ismi ne..
Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan emekli öğretmen Şafak Sevin, HDP ve CHP milletvekillerine tepki göstermek amacıyla ismini 'Vatan' olarak değiştirmeye karar verdiğini söyledi.

 

CHP'Lİ PAVEY'LE AYNI İSMİ TAŞIMAK İSTEMİYOR

 

Marmaris'te yaşayan 50 yaşındaki emekli edebiyat öğretmeni Şafak Sevin, sosyal medyada yer alan HDP Kars Milletvekili Şafak Özanlı'nın PKK terör örgütü mensuplarına yiyecek taşıdığı haberi üzerine ismini değiştirmeye karar verdi. 

 

CHP Milletvekili Şafak Payev'in de HDP'ye oy verdiğini açıkladığını iddia eden Sevin, bu iki milletvekili ile aynı ismi taşımak istemediğini söyledi. Sevin, ismini Vatan olarak değiştireceğini sosyal medyadan da duyurdu.
"AYNI İSMİ TAŞIMAKTAN UTANÇ DUYUYORUM"

 

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Şafak Sevin, önümüzdeki günlerde savcılığa dilekçe vererek ismini değiştirmek için yasal süreci başlatacağını belirti. Şafak ismini babasının koyduğunu anlatan Sevin sözlerini şöyle sürdürdü:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"Şerefle 50 yıl taşıdığım İstiklal Marşı'nın başında ve sonunda bulunan ismim, bilinçli ya da bilinçsiz bu insanların anılması için konulmuş olabilir. Ancak isimleri teröre destek veren söylemlerle anılan bu iki insanla aynı ismi taşımaktan utanç duyuyorum. İsmimi de Vatan olarak değiştirmeye karar verdim. Bu da çok manidar oldu. 


Çünkü içinde ana ve atan kelimeleri geçiyor. Her şeyden önce ben bir anneyim. Çocuklarımın vatanını elinden almaya çalışan bölücülere karşı,artık birilerinin dur demesi gerektiğine inanıyorum. 

Sosyal, siyasi ve ekonomik gücü olanlar bunu yapmıyor. Bir yurttaş ve öğretmen olarak birilerine dur demek istedim." 

piramithaber.com

 

Anahtar Kelimeler:
bakın yeni ismi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim