Öğretmen Diyarı

Bakın iki genci intihara sürükleyen neden neymiş..

Türkiye'nin konuştuğu Kocaeli Kandıra'daki plajda 2 gence ait olan cesedin sırrı ortaya çıktı. Bakın iki genci intihara sürükleyen neden neymiş.

KOCAELİ'nin Kandıra ilçesinde önceki sabah plajda cesetleri bulunan 17 yaşındaki iki genç İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından İzmit Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

'MELİSA'NIN CANINI BEN ALDIM'

Melisa’nın boynunda ip izi bulunduğu, vücudunda ise başka bir ize rastlanmadığı belirtilirken, olay yerinde sadece tek bir ip bulunduğu ve Ziyatcan’ın genç kızı boğarak öldürdükten sonra aynı iple kendini astığı ihtimali üzerinde duruluyor. Çadırda dosya kâğıdının üst ve alt kısmına yazılmış iki ayrı not bulunduğu öğrenildi. Bu notları kimin yazdığının belirlenmesi için ölen gençlerin daha önce yazdığı yazıların inceleneceği belirtildi.

'MELİSA'NIN HER DEDİĞİNİ YAPARDI'

Melisa Fıçıcı’nın isminin açıklanmasını istemeyen okul arkadaşı, “Melisa ile Ziya çocukluk arkadaşıydı. Oğuzhan ile de 4 senedir birlikteydi. Hatta nişanlanmayı düşünüyorlardı. Melisa, Oğuzhan’ın öldürülmesinden sonra bunalıma girdi. Kimi görse Oğuzhan’ın yanına gideceğini söylüyordu” dedi. Ziyatcan’ın Melisa’nın her istediğini yaptığını belirten arkadaşı “Tahminime göre Melis’i Ziya öldürdü, ardından da intihar etti.

Zaten bunu Ayfer Teyze’ye hitaben bıraktığı notun son satırlarında belirtmiş. Ziya büyük olasılıkla ‘Katil damgası yedim’ sonum ne olacak?’ diye düşünmüştür.

Melisa Oğuzhan’ın, Ziya da Melisa’nın peşinden cennete gittiler” diye konuştu.

OĞUZHAN BIÇAKLANDI

Öte yandan ölen iki gencin bıraktığı notlarda adı geçen Oğuzhan Burak Tunay’ın yakınlarına ıulaşıldı. Torununun 5 ay kadar önce bıçaklanarak öldürüldüğünü, katilinin de cezaevinde yattığını belirten Hatice Uslu, “Evladımızı uyuşturucu tacirleri öldürdü. Çünkü Oğuzhan bir dönem uyuşturucu kullandı. Bu zamanda tüm parasını onlar yedi bitirdi.  Sonra ağzına sürmedi. Ama onlar zorla parasını almaya başlamıştı. Bir keresinde de vermeyince bıçaklanarak öldürüldü. Oğuzhan’ın çok arkadaşı vardı. Hep gelip giderlerdi. Cebinde 5 kuruşu olsa tek başına yemeyip arkadaşlarıyla harcardı. Bulunduğu ortamdakilere kendisini sevdirirdi. Hepsinin mekânları cennet olsun” dedi.

 TAZİYE PAYLAŞIMLARINDA ÖFKE VE İSYAN

İki gencin ölümünün ardından sosyal paylaşım sitesinde arkadaşlarının “Kalk ulan”, “Ulan neden lan”, “Hiç yakıştı mı lan sana?”, “Hâlâ ağlıyorum ulan” gibi cümlelerle olaya tepki gösterdikleri görüldü.


www.piramithaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim