Öğretmen Diyarı

BAKAN\'DAN 5 BİN PERSONEL ALIM MÜJDESİ

Memur adayları bu haber sizi yakından ilgilendiriyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'dan müjdeli haber geldi. Bakan İslam: 2018'e Kadar 5 Bin Sosyal Hizmet Görevlisi Alacağız. Bakan İslam'ın açıklamalarıyla ilgili tüm detaylar haberimizde...

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 24 Haber TV moderatör kuşağında, Gazeteci Yaşar Taşkın Koç'un sorularını cevapladı. TBMM'ye sunulacak yeni tasarıyla ilgili bilgi veren İSLAM, 2018'e kadar 5 bin Sosyal Hizmet Görevlisi alımı yapılacağını ifade ederek personel alımlarında sadece KPSS aramayacaklarını, personel alımlarında çok ciddi sınavlar yapacaklarını açıkladı. Aile Hekimliklerinde, Toplum Hizmet Merkezlerinde bir büro açılacağını, sosyal çalışma görevlilerinin toplanma merkezinin orası olacağı ve personellerin mobil olarak hizmet vereceğini ifade etti.

 

YORUM: 5 bin kadro ihdasının kadrolu mu sözleşmeli olacağı belirsizliğini koruyor. Alımlarda KPSS dışında mülakat yapılacağı anlaşılmıştır. SYDV yöntemiyle alımlar yapılacaksa ikametgah şartı mutlaka istenecektir. Ancak torpil devreye girecektir. Hangi meslek gruplarından alınacağı açıklanmasa da alımlarda ağırlıklı olarak Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Psikoloji mezunlarından yapılacağını söyleyebiliriz. Mülakatın yapılacak olması; sertifika almış olanları, iş tecrübesi olanları atamalarda şanslı kılacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim