Öğretmen Diyarı

Bakan Yılmaz'dan Açığa Alınan Egitim Senli Ögretmenlerle ilgili Açıklama
Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 120 bin üyesi bulunan Eğitim Sen'in, 10 bin üyesinin soruşturmaya konu olduğunu, 50 bin üyenin de FETÖ soruşturmaları kapsamında olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Bakanı  İsmet Yılmaz, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, bakanlığının 2017 bütçesi ile ilgili milletvekillerinin soru ve eleştirilerini cevapladı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklananlardan 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin 1973'de Kara Harp Okulu'ndan mezun olduğunu dile getiren Yılmaz, "Herkes kendisine sorsun. Acaba bir insan ne zaman aklını, fikrini, vicdanını bir başka yere teslim eder? İlkokulda mı, ortaokulda mı, lisede mi üniversitede mi, doçent olunca mı profesör olunca mı veya yüzbaşı olunca mı, öğrencilik döneminde mi yoksa paşa olduktan sonra mı? Öncelikle bu soruya cevap bulunması lazım. Bu soruya cevap bulunursa bu süreç daha iyi anlaşılır" diye konuştu. Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün de 43 yıllık Silahlı Kuvvetler geçmişinin bulunduğunun altını çizen Yılmaz, "Dolayısıyla 70'li yıllardan başlayan bir süreçte bu insanlar ne zaman aklını fikrini bir yere teslim etti. Bir dönemin ürünü değil, toplumsal bir sorun. Bunu bilmek lazım" dedi.Kaynak: www.kamudanhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim