Öğretmen Diyarı

Bakan Yıldız’dan korkutan açıklama!Yıldız, Şu an 18 işçi kardeşimizin yer altına bulunduğu bir ocaktayız.  Toplam 34 işçinin vardiyada bulunduğu ve bu vardiyalar arasında izinli olanları, kurtulanları, çıkartılanları da hesap ettiğimizde toplam 18 işçimizin aşağıda kaldığını görüyoruz”
Madenden sağ kurtulan işçi o anları anlattıMadenden sağ kurtulan işçi o anları anlattı

 

Karaman’daki maden ocağında yaşanan su baskınıyla ilgili açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Her 2 saatte bir su yükselmesi var, su yükselmesi devam ediyor. Suyun hangi gerekçeyle nasıl geldiği şu anda tespit edilmiş değil.” dedi.
Bakan Yıldız: Su yükselmesi devam ediyorBakan Yıldız: Su yükselmesi devam ediyor

 

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Pamuklu köyü yakınlarındaki maden ocağında yaşanan su baskınıyla ilgili Bakan Taner Yıldız açıklama yaptı. Su baskını yaşanan ocakta 18 işçinin halen yer altında olduğunu aktaran Bakan Yıldız, “Her 2 saatte bir su yükselmesi var, su yükselmesi devam ediyor. Suyun hangi gerekçeyle nasıl geldiği şu anda tespit edilmiş değil. Eski ocakta biriken yağmur suyundan mı kaynaklandı, yoksa orda bir yatak mı var, o mu tamamen buraya boşaldı bunları bir sonraki tespitlerimizde paylaşmış olacağız.
Soma işçileri Ermenek'e gidiyorSoma işçileri Ermenek’e gidiyor

 

Şu anda üst kodumuz 922 ve alt kodumuz da 752 metre. Bunun 827 metresinde şu anda su gelmiş bulunuyor. İşçilerimiz de 777 kodunda. O yüzden zaman aleyhimize işliyor. Bunun karşısında bütün donanımları ve ordan su tahliyesini hızlıca yapabilmemiz lazım.” şeklinde konuştu.
AA / DHA / CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol