Öğretmen Diyarı

Bakan Soylu : "21 Bin 929 Kişi İhraç Edildi"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ soruşturmaları ve terör örgütlerine ilişkin açıklamalar yaptı. Bakan Soylu, FETÖ soruşturmaları kapsamında 21 bin 929 kişinin görevden ihraç edildiğini açıkladı: “9 bin 786 kişi tutuklandı. 3 bin 569 kişi ise göreve iade edildi” dedi.

Süleyman Soylu açıklamalarında göreve iade edilen personellere de değindi:  "Personel alımları noktasında, lise mezunları arasından 10 bin polis alımı halen yapılmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığımız bünyesinde 700 subay, 3 bin 450 astsubay, 9 bin uzman jandarma alımı halen devam etmektedir. 

Sahil Güvenlik Komutanlığında ise 50 subay, 105 astsubay ve 635 uzman erbaş alımı çalışmaları sürmektedir. 5 ilde çarşı ve mahalle bekçisi alımı ilanına çıkılmış, bin 233 kişinin ataması yapılarak göreve başlamıştır. 733 kişinin ise işlemleri halen devam etmektedir"

"Biz sadece teröristlerle mücadele etmiyoruz. Terörü ortaya çıkaran, var eden, diri tutan, destekleyen tüm etkenler ve yapılanmalarla da mücadele ediyoruz. Açık ve net ifade etmek isterim ki değil teröriste silah veren, moral verene bile tahammülümüz yoktur” dedi.
Kamupersoneli.net|ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim