Öğretmen Diyarı

Bakan Fikri Işık'tan askeri sevkiyatla ilgili çok kritik açıklama: "Her şeye hazırlıklı olmalıyız"
Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre; 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait unsurlar (Ankara'dan Tanklar, Tank Kurtarıcılar-Çankırı'dan tekerlekli araçlar ve iş makinaları) Ankara ve Çankırı'dan karayolu ile Şırnak Silopi’ye doğru intikale başladı. Öte yandan konu ile ilgili bir açıklama yapan Milli Savunma Bakanı fikri Işık, “her şeye hazır olmalıyız” dedi.
Milli Savunma Bakanı Işık, sınıra yapılan zırhlı araç sevkiyatına  ilişkin, “Bölgemizde önemli gelişmeler var. Bir taraftan Türkiye’nin içerisinde çok ciddi bir terörle mücadele var, diğer yandan da sınırımızın hemen diğer tarafında önemli gelişmeler var. Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu. Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası” dedi.
‘KENDİ SINIRI İÇİNDE BEKLEME ZORUNLULUĞU YOKTUR’

“Türkiye kendi güvenliğini sağlamak zorundadır, bunun için kendi sınırının gerisinde beklemek zorunluluğu da yoktur.” diyen Savunma Bakanı Işık, “Sonuna kadar Türkiye’nin kırmızı çizgilerini korumak istiyoruz, yaptığımız sevkiyat da bu yöndedir. Rusya ile ABD ile koordinasyonu etkili bir şekilde sürdürmek istiyoruz” ifadelerini kullandı
tank-2
tank-3

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim