Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı: “Esnafın Vefasını Ve İnceliğini Görmekten Mutlu Oldum”

Bakan Avcı, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin, eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan´ın onuruna düzenlediği vefa yemeğine katıldı.

Eskişehir Şoförler Odası´nda gerçekleştirilen programda konuşan Bakan Avcı, esnafın vefasını ve inceliğini görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, Başkan Ekrem Birsen´e, oda başkanlarına ve esnaflara teşekkür etti. 

Unakıtan´a “Kemal Ağabey“ diyen Bakan Avcı, bunun 40 yıl öncesine dayandığını belirterek, “Yeni Devir Gazetesi´nde ben dış politika yazıları yazıyordum Enes Arman imzasıyla. Sayın Kemal ağabeyimiz de yayın kurulunun koordinatörüydü ama Maliye Bakanı olacağı o günlerden belliydi“ diye konuştu.

Unakıtan´ın o günün şartlarında bile çözümler ürettiğini belirten Bakan Avcı, şunları kaydetti:

“Eskişehir Milletvekilliği´nde, Maliye Bakanlığı´nda şehrimize, memleketimize yaptığı çok değerli hizmetler için hem kendi adıma hem sizlerin adına tekrar çok teşekkür ediyorum. Bir siyasetçi olarak benim için ibret dolu bir akşam oldu. Siyasetçilerin hayırlı hizmetlerinin unutulmadığına, hele esnafımızın unutmadığına çok mutlu oldum. Bu görevlerin hepsi gelip geçici, bizde görevi daha genç arkadaşlara devrettiğimizde tıpkı sizin gördüğünüz manzarayla karşılaşmayı Allah bize de nasip etsin.“

Konuşmaların ardından Bakan Avcı ve Başkan Birsen, Unakıtan´a tablo hediye etti. Programa, Milletvekili Salih Koca, Süleyman Reyhan, Esnaf ve Sanatkarlar Birliği yönetim kurulu üyeleri, oda başkanları ve esnaflar katıldı.

1767

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol