Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı, doğum gününü öğrencilerle kutladı

8 Ekim 1953 Bilecik doğumlu olan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, 62'nci doğum gününü Eskişehirli öğrencilerle birlikte kutladı.
Bakan Avcı, Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı içerisinde bulunan Türk Dünyası'ndan eserlerin minyatürlerinin yer aldığı parkta öğrencilerle buluştu. Öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Avcı, onarla sohbet ederek, minyatürlerin yer aldığı parka bir isim vermelerini istedi. Bir grup öğrenci ise, Bakan Avcı'ya doğum günü olması münasebetiyle sürpriz yaparak hep bir ağızdan, "Doğum gününüz kutlu olsun" diye haykırdı.

Park gezi sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Avcı, doğum gününde öğrencilerle buluşma fırsatı yakaladığı için mutlu olduğunu belirterek, bu vesileyle en güzel doğum günü hediyesini aldığını söyledi. Avcı, "Hiçbir Bakan veya siyasetçi doğum gününde, bu kadar güzel bir doğum günü hediyesi almamıştır. Onun için ben sayın valimize ve il milli eğitim müdürümüze çok teşekkür ediyorum" dedi.

BU PARKIN ADINI ÖĞRENCİLER KOYACAK

Minyatürlerin yer aldığı parka öğrencilerin isim koyacağını anlatan Avcı, "Burada Türk Dünyası'ndan çok seçkin eserlerin minyatür örnekleri var. Burası aynı zamanda geniş bir açık hava eğitim alanıdır. Burası, öğrencilerin, Türk Dünyası'nın pek çok köşesindeki medeniyet mirasımız hakkında en azından bir bilgi, bir merak duyması sağlanacak şekilde tasarlandı. Aynı zamanda çocuklarımızın, öğrencilerimizin buraya ilgilerini daha da pekiştirmek için 'buraya öğrencilerimiz isim koysunlar' dedik. Şimdi okullarımızdan öğrencilerimiz, belli bir program dahilinde buraya geliyorlar, geziyorlar, bilgi alıyorlar. Sonra kendilerine verilen kartpostal türü oy pusulaları vasıtasıyla parka verilmesini istedikleri isim önerisini bize bildiriyorlar. Ardından da öğretmenlerimizden bir jüri oluşturacağız. Öğretmenlerimiz de, öğrenciler tarafından önerilen isimler içerisinden seçecekler" diye konuştu.

Öte yandan Bakan Avcı'ya park gezisi sırasında, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen de eşlik etti.

 

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol