Öğretmen Diyarı

Bakan Albayrak: "Atılan Memurların Yerine Memur Alımında En Önemli Kriter..."
Kamuya Yeni Personel Alımı Stratejisinde En Önemli Kriter!  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada darbe girişimi ile ilgili persimistlere 'Artık o kötü düşüncelere yer yok' derken, Kamuya personel alımı ile ilgili hükümetin atacağı adımların da sinyalini verdi.

Kamu İstihdamında En Önemli Kriter


 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'da personel alımı konusunda yeni bir strateji geliştirileceğini dün akşam saatlerinde açıklamıştı. Berat Albayrak Kamu istihdamında en önemli kriterin 'Millilik' olacağını belirtirken, "söz konusu 'milli' kavramı siyasi olarak düşünülmemeli" dedi.

Atılan Personelin Yeri Doldurulacak

Kamu kurum ve kuruluşlarında açığa alınan personel sayısı 47 bini geçerken, görevden el çektirmelerin süreceği bildiriliyor. FETÖ ile bağlantılı kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarından tamamiyle temizlenmesi için gerekli adımlar atılırken, kamuya yapılacak istihdamlar konusunda yeni çalışmaların yapılacağı da biliniyor. Buna göre görevden atılacak personelin yerine yeni personel alımı yapılacak. Bunun için OHAL sonrasında çıkarılan ilk KHK ile hükümete yetki verildi. KHK'de bütçe sıkıntısı olmadan kamu personeli istihdam edilebilmesinin önü açılmıştı.

Kaynak: Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim