Öğretmen Diyarı

Bahçeli'den BAŞKANLIK SİSTEMİ AÇIKLAMASI

Sayın Cumhurbaşkanı fiili başkanlık yapmaktadır. Bu durum Anayasa'ya aykırıdır. Ya Cumhurbaşkanı bu fiili durumdan vazgeçsin, ya da fiili durum hukuki boyut ile çözümlensin.

Bunun anlaşılmayan bir yönü yoktur.

Ak Parti'nin hazırladığı bir teklif varsa bu TBMM'ye gelsin.

Söylediklerim böyleydi.

Bunun üzerine komut almışcasına saldıranlar oldu. AKP'nin stepnesi, yedek lastiği, bastonu dediler. Başkanlığı saraya altın tepside sunduğumuzu söylediler. AKP'ye pas verdiğimizi dillerine doladılar.

Ahmak ata binerse bey oldum sanırmış.

Bunlarınki tam da budur. Söz biliyorsanız söyleyin sussunlar, bilmiyorsanız susun da adam saysınlar.

Rejim krizi olabilir. Ya fiili durum düzelsin. Ya da fiili durum hukuki boyut alsın ve Anayasa ihlalleri son bulsun. Biz milletten korkmayız.

Adında halka olan CHP neden rahatsız oluyor. PKK ile fiskos yaparken bir şey olmuyor da biz bir teklifle gelince mi kıyamet kopuyor.

biz şartlar oluşursa, sorunu millete arz etmekten çekinmeyiz. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın.

Siyasi ve hukuki istikrar için gereğini yaparız. Parlamenter sistemin revizyonundan yanayız. Bunun millete sormanın mahsuru yok.

Hem kaçmak ve de davul çalmak siyasi ahlaka sığar mı.

Biz araba devrilmeden yola devam edilsin istiyoruz. 15 Temmuz'dan bu yana çok yüksek bir tehditle karşı karşıya olduğumuzu söylüyoruz.

CHP'li zevata ne desek boş. CHP hamam girer kurna beğenmez, bunlar MHP'yi tanımıyorlar.

Önüne geleni kapan, ardına geleni tepen, işine geleni öven sütü ve soyu karmakarışık olanlar milletimizi anlayamayacaklardır. Türk deyince yüzü asılan, nefesi daralan, dili damağına yapışan batılın yedekçileri ölüm kusmak için yarış içine girmişlerdir. Bunlar zulmü egemen kılabilmek için, yaylım ateşinden vazgeçmemiştir. Terörizm bu çerçevede kullanıma gelmiştir. Zalimler terörle tükeneceğimizi sanıyorlar. Pes edeceğimizi, geri çekileceğimizi düşünüyorlar. Bu nedenle insani değerlerini tamamen aldırmış piyonlarla saldırıyorlar. Çok şükür bu aziz milletin şehitler tepesi boş değildir. Şehitler kervanına katılan evlatlarımız oldukça Türkiye sapasağlam duracaktır. Şehit haberleri hepimizi kahretmektedir. 9 kahramanımız geçen hafta şehit olmuştur. Terörizmle mücadele süreci ne kadar acı ve maliyetli olsa da dayanacağız, düşman kuşağını yaracağız; başka seçeneğimiz yoktur. Terörün panzehiri, birlik ve dayanışmanın canlı tutulmasıdır. Türk milletini bölme, Türk vatanını bölüşme hayali kuranların hevesi kursaklarında kalacaktır. Türk milleti aslından, neslinden, kökünden, kültüründen kopmayacak, koparma çabasında olanlara da asla göz açtırmayacaktır.

Ülkemiz bekaa düzeyinde risk ve tehditlerle karşı karşıyadır. Türkiye'nin de içinde bulunduğu geniş coğrafyalar diken üzerindedir. Küresel senaristlerin yoğun uğraş ve faaliyetleriyle Ortadoğu tümden kilitlenmiştir. Mezhep kamplaşma devasal coğrafyayı karanlığa gömmüştür. Suriye'nin dümeni bozuktur. Halep feryat figan içinde kan ağlamaktadır. Hastaneler, yardım konvoyları hedef alınmaktadır. Devasal kültür merkezi vandalların yağma ve talanına katılmıştır. Halep'in baskı ve zulümden kurtulması acil ve zorunludur. Meseleye bakışımız yabancıların bakışı gibi olamayacaktır. Halep'in kader çizgisiyle, Anadolu'nun istikbal rotası ayrı ve uzak değildir. Kaderimiz örtüşmektedir. Halep emniyette değilse, Gaziantep tehdit altındadır. Türkiye'nin komşu ülkelerde yaşanan savrulmalara müdahil olması kaçınılmazdır. Tam tersi durum ülkemizi daha pasif hale sokacaktır. Dünyanın diğer ucundan Ortadoğu'ya kalkıp gelen ülkelerin, Türkiye'nin çağrı ve taleplerine kulak tıkaması işgüzarlıktır. Komşu ülkelerin geleceklerinin tayin yetkisini kendisinde gören aymazlar, zalimler kafilesidir. Ortadoğu'da hesap yapan, çetele tutan, kanlı ambargo tutan malum ülkelerin sahtelikleri, yalanları bardağı çoktan taşırmıştır. Bunlar İslam alemine fitne aşılamıştır.
Anadolu Ajansı
 
Anahtar Kelimeler:
BahçeliBaşkanlıkMHP

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim