Öğretmen Diyarı

Atatürk Havalimanı’nda gergin bekleyiş
 Atatürk Havalimanı’ndaki saldırının ardından polis havalimanı çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Havalimanına çıkan bütün yollar belli bir süre araç trafiğine kapatıldı.

FOTO:DHA – Saldırı sonrası yolcular büyük panik ve korku yaşadı.

Patlamadan habersiz havalimanına gidenler ile patlama nedeniyle yakınların merak edenler polisin yolu kapattığı noktalardan yürümek zorunda kaldı. Havalimanın girişinde çevik kuvvet ekipleri görevliler dışında kimsenin içeri girmesine izin vermedi. Yakınlarından haber alamayınca havalimanına gelenlerden bazı kişiler polisle tartıştı.

FOTO:DHA – Saldırı sonrası tahliye işlemi saatlerce sürdü.

TAHLİYE SAATLERCE SÜRDÜ

Bu sırada polis ekipleri havalimanın tahliye etmeye başladı. Dışarı çıkarılan yolculardan bazılarını yakınları, kafile halinde İstanbul’la gelen turistleri turizm firmaları alarak otellere taşıdı.

FOTO:DHA

Patlama anında dünyanın 4 bir yanına gitmek için uçaklarını bekleyen binlerce kişi ise sıra halinde belediye otobüslerine bindirilerek çevredeki otellere götürüldü.

FOTO:DHA

Turistlerden bazıları yeterince bilgilendirme yapılmadığı için ne yapacaklarını şaşırdı. Bazıları polisten bilgi almaya çalışırken, bazıları da yol kenarlarındaki yeşil alanlarda beklemeye başladı. Tahliye işlemi sabah saat 03.00 sıralarında tamamlandı. Yine de havalimanı çevresinde yüzlerce kişi buldukları yeşil alanlara oturarak beklemeyi sürdürdü.

FOTO:DHA

TELEFONLA ULAŞAMADIĞI KIZINI KARŞISINDA GÖRÜNCE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Kızının havalimanında çalıştığını ve kendisine telefonla ulaşamadığını söyleyen bir kadın içeri girmek için uzun süre polise dil döktü. Ancak polis kimsenin içeri alınmadığını belirterek kadına izin vermedi. Yaklaşık yarım saat havalimanı girişinde merakla bekleyen kadın kızının içerden çıktığını görünce gözyaşlarına boğuldu. Daha sonra kızına sarılan kadın evinin yolunu tuttu. Dışarıda birçok kişi endişeyle beklerden, olay yaşayanlardan bazıları yakınlarını gördüklerinde gözyaşlarına boğuldu.

Öte yandan polis yakınlarına ulaşamayan bazı kişileri hastanelere yönlendirdi.

Kaynak:(DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim