Öğretmen Diyarı

Atatürk Havalimanı\'na fırtına alarmı!

Gökhan ARTAN / AHT

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul için beklenen sağanak yağışın yarım saat içinde etkisini göstereceğini bildirirken İstanbul'da 'CB' (kümülonimbus) olarak adlandırılan elektrik yüklü bulutlara pilotlar yakalanmak istemedikleri için Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı. Atatürk Havalimanına inecek uçaklarda gecikmeler yaşandı.

GECİKMELER YAŞANIYOR!
Elektrik yüklü şiddetli fırtına bulutları olarak bilinen "kümülonimbus" bulutlarına yakalanmak istemeyen pilotlar, Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı.Atatürk Havalimanı'na inecek uçaklar özellikle Marmara Denizi üzerinde havada tur atmak zorunda kaldı. İniş yapacak uçaklarda gecikmeler meydana geldi. 'CB' (kümülonimbus) olarak adlandırılan, kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlardan dolayı inişteki uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı.

TÜM UÇUŞLAR DURDURULDU!
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda tüm uçuşlar, öğleden sonra sağanak yağış ve fırtına nedeniyle durduruldu. Saat 17:00 itibariyle uçuşların normale döndüğü bildirildi. Sabiha Gökçen'de ise iniş ve kalkışlar kontröllü olarak devam ettirildi.

habertürk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol