Öğretmen Diyarı

Atamalarda asla kadro sınırlamasına gidilmedi
 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Hükümet olarak vatan topraklarını tüm teröristlerden temizleyinceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Milletimizin huzurunu bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.
Bakan Kaya, Bakanlığının İzmir Valiliği ile şehit yakınları için bir otelde düzenlediği iftar programına katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı programda konuşan Kaya, ramazan ayının İslam alemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diledi.

Vatan toprakları için tarihin her döneminde şehit ve gaziler verdiklerini belirten Kaya, "Vatanı, milleti ve inancı uğruna batan her güneş sizlerle yeniden doğuyor, gökyüzünde hilali aydınlatmaya devam ediyor. Selamların, duaların en güzeli şehitlerimizin üzerine olsun. Siz değerli gazilerimiz de bu uğurda vatanımızı korumak için savaştınız. Ve iki iyilikten birine gazilik şerefine ulaştınız. Bir diğeri ise makamların en güzeli olan şehitlik mertebesidir." diye konuştu.

Bakan Kaya, Allah katında peygamberlikten sonra en üstün makamın şehitlik makamı olduğunu anımsatarak, kalplerden hiçbir zaman vatan, millet ve bayrak sevgisinin eksik olmamasını temenni etti.

Böyle bir sevgi uğruna tarihte olduğu gibi bugün de kahramanlık destanı yazan yiğitlerin bulunduğunu vurgulayan Bakan Kaya, "Silopi'de üşüyorum diyen bir çocuğun ellerini nefesiyle ısıtmaya çalışan Tabur Komutanı Binbaşı Necmettin Tetik'in o davranışı beni çok duygulandırdı. Sonrasında Binbaşımızın yaralandığı haberi bizleri ayrı bir hüzne sevk etmiştir. Geçen hafta o güzel yürekli binbaşımızı GATA'da ziyaret ettim, durumu iyi. Rabbimden acil şifalar diliyorum. Bizler millet olarak asker, polis ve köy korucularımızın üstün hizmet ve başarılarıyla her zaman gurur duyduk. Yeter ki bizler birlik ve beraberliğimizi koruyalım, kardeşlik hukukunu güçlendirelim. İzmir'i Bingöl'e, Mardin'i Aydın'a, Edirne'yi Hakkari'ye kardeş kılan değerlerimize sahip çıkmaya devam edelim. Devam edelim ki kan ve göz yaşından beslenen fırsatçıların umutları kendi kazdıkları çukurlara gömülmeye devam etsin." ifadelerini kullandı.

Bakan Kaya, geçen hafta Mardin'de özel harekat polislerini ziyaret ettiğini anlatarak, bakanlığına bağlı kurumlarda kalan engelli çocukların yaptıkları küçük hediyeleri ve onların yazdığı mektupları polislere ulaştırdıklarını belirtti.

Birlik ve beraberliğinin korunduğu müddetçe üstesinden gelinemeyecek bir şeyin olmadığını dile getiren Kaya, hükümet olarak her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını vurguladı.

Bakan Kaya, şehit aileleri ve gaziler için yakın zamanda düzenlemeler yaptıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Şehit yakınları için istihdam hakkı ikiye çıkarılmış, gazilerimize de bir istihdam hakkı verilmiştir. Belirli dönemlerde gerçekleştirdiğimiz atamalarda da asla kadro sınırlamasına gidilmemiştir. Özellikle bu atamaların zaman kaybetmeksizin yapılması noktasında sayın Başbakanımızın talimatları bulunmaktadır. Faizsiz konut kredisi desteği, tapu işlemlerinde harç muafiyeti, ücretsiz seyahat hakkı, vergi muafiyetleri gibi birçok alanda ekonomik destek hayata geçirilmiştir. Terör mağduru sivil vatandaşlarımıza; tazminat, aylık bağlama, istihdam hakkı, anne babaya aylık bağlamada muhtaçlık şartının kaldırılması gibi haklar tanınmıştır. Sizlerin göstermiş olduğu büyük fedakarlıklar karşısında elbette bizlerin yaptıkları her zaman yetersiz kalacaktır. Fakat acılarımızı birlikte hafifleteceğiz, yaralarımızı birlikte saracağız inşallah. Şehit yakınlarımız, vazife malulleri ve gazilerimiz için hükümet olarak bugüne kadar ne yapmamız gerekiyorsa hiç tereddüt etmeden yerine getirdik ve getirmeye devam ediyoruz."

İftar programına, Başbakan Yıldırım'ın yanı sıra eşi Semiha Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve davetliler katıldı.Anadolu Ajansı

memurlar.net

Aa

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim