Öğretmen Diyarı

Astsubaylıktan tuğgeneralliğe: Engin Çırakoğlu Astsubay kökenli İzmir'deki casusluk kumpasından dolayı haksız yere 26 ay hapis yatan Jandarma Muharebe Albay Engin Çırakoğlu tuğgeneralliğe terfi ettirildi.

Jandarma Genel Komutanlığı’nda bir üst rütbeye terfi eden general ve albayların listesi, dün resmi gazetenin mükerrer sayısında yayımlandı. Yayımlanan listede Astsubay kaynaklı Jandarma Muhabere Albay Engin Çırakoğlu da tuğgeneralliğe terfi edenler arasında yer aldı. Çırakoğlu’nun özelliği ise bu rütbeye yükselen astsubay kökenli tek komutan olmasıydı. İki üniversite mezunu Tuğgeneral Engün Çırakoğlu, İzmir’deki ‘casusluk kumpası’ nedeniyle haksız yere 26 ay hapis yatmış, 2014 yılında beraat etmişti.

KUMPAS MAĞDURLARINDANDI

Albay Engin Çırakoğlu 2013 yılında İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, 49’u muvazzaf ve 79’u tutuklu 357 sanıklı tehdit ve şantajla askeri bilgi ve belge temin etme davasında sanıklar arasında yer almış, Örgüt koordinatörlerinden olduğu iddiasıyla müebbet ve 9 yıl hapis talebiyle yargılanıp 26 ay haksız yere hapis yattıktan sonra 2014 yılında beraat etmişti.

‘ilk 32’ diye tabir edilen ilk üst klasman yardımcı hakemlerinden olan Engin Çırakoğlu ayrıca Süper Lig ve Avrupa’da 215 profesyonel müsabakada hakemlik yapmış spor adamı olarak da tanınıyor.

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim