Öğretmen Diyarı

Asgari Ücret Ne Kadar? Asgari Ücretlileri Üzecek Haber Geldi
 Asgari ücret tartışmalarına Maliye Bakanı Naci Ağbal noktayı koydu. Üzecek haber geldi, detaylar haberimizde.
Asgari Ücret Ne Kadar? Asgari Ücretlileri Üzecek Haber Geldi Yılbaşı itibariyle asgari ücretin 1300 TL sınırına getirilmesi, bir çok dar gelirli asgari ücret çalışanlarının cebini rahatlatmaya yardım etmiş, bir nebze de olsa ekonomik güçlerini kazanmalarını sağlamıştı.

Ancak asgari ücretin 1300 TL üzerinden değerlendirilmesi beraberinde bir sorunu da gündeme getirmişti. Bahsettiğimiz bu konu da vergi dilimi. Yıllık belirlenen tutarın üstünde kazanım elde edenler, vergi dilimine giriyorlar. Dolayısıyla maaşlarından kesintiler olarak çalışanlara yansıyor. İşte tam da bu noktada büyük bir problem karşımıza çıkıyor. Vatandaşın ekonomik gücünü yeniden düzenlemek ve ayağa kaldırmak için yapılan çalışma, vergi dilimi yüzünden doğan kesintilerle ters düşüyor. Dolayısıyla vatandaşlar, önceki hallerinden farksız bir noktaya bu ay tekrar geri düşüyorlar.

Durum böyle olunca da konu Maliye Bakanı' na soruldu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal' da konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Naci Ağbal üzecek haberi verdi. Asgari ücretin tekrar yükseltilmesi veya veri konusunda bazı indirimlerin uygulanmasına yönelik soruların üzerine cevap veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, konuyla alakalı ne kadar dikkatli olunduğunu hatırlatarak; bu denli bir düzenlemenin mümkün olmadığını dile getirdi. Vergi düzenlemeleri veya büyük çaplı ekonomik işlemleri gerçekleştirebilmenin kısa ve uzun vadede etkilerinin hesaplanmasının gerektiğine vurgu yaparak, çalışmaların bu yönde değil; daha uzun vadede yüksek faydalar sağlayacak şeyler olması gerektiğini dile getirdi

Kaynak: www.kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim