Öğretmen Diyarı

Antalya\'da okullar tatil ama öğrenciler perişan

Antalya'da geceden beri devam eden sağanak yağış, bazı ilçelerde sele dönüştü. Herkes okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Okula gidecek öğrenciler, yağış haberlerimize yorum yaparak, okulların tatil edilip edilmeyeceğini soruyor. Sabahın erken saatlerinde okula gitmek zorunda kalan öğrenciler, servislerine binip okullarına gitmeye başladı. Antalya'da okullar bugün bir gün süreyle tatil edildi. Ancak öğrenciler sırılsıklam bir şekilde evlerine döndü. Veliler, yetkililere ateş püskürüyor. Tatil kararı sadece 5 merkez ilçeyi kapsıyor. Diğer ilçelerde kararı kaymakamlıklar verecek.

Veysi SAĞLAM/ANTALYA AJANS

Antalya'da geceden beri devam eden sağanak yağış, bazı ilçelerde sele dönüştü. Herkes okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Okula gidecek öğrenciler, yağış haberlerimize yorum yaparak, okulların tatil edilip edilmeyeceğini soruyor. Sabahın erken saatlerinde okula gitmek zorunda kalan öğrenciler, servislerine binip okullarına gitmeye başladı. Antalya'da okullar bugün bir gün süreyle tatil edildi. Ancak öğrenciler sırılsıklam bir şekilde evlerine döndü. Veliler, yetkililere ateş püskürüyor. Tatil kararı sadece 5 merkez ilçeyi kapsıyor. Diğer ilçelerde kararı kaymakamlıklar verecek. Tatil kararının Antalya'nın Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Aksu ve Döşemealtı'nda alındığı bildirilirken, diğer 14 ilçede ise kararın kaymakamlık yetkisinde olduğu bildirildi.

ÖNCE TATİL EDİLMEDİ, ÖĞRENCİLER OKULA GİTMEYE BAŞLADIKTAN SONRA TATİL KARARI ÇIKTI
Antalya Ajans'ın yetkililerden aldığı bilgilere göre, Antalya Valiliği, saat 06.30 itibariyle okulların tatil edilmesiyle ilgili bir karar alınmadı. 
Ancak öğrenciler okullarına gittikten sonra, saat 07.00'de alınan kararla Antalya'da okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.

ÖĞRENCİLER EVLERİNE SIRILSIKLAM DÖNÜYOR
Okula giden giden öğrenciler, okulların tatil edildiği haberi üzerine evlerine dönmeye başladı. Birçok öğrencinin evine perişan vaziyette döndüğü bildiriliyor. Veliler, Antalya'da geceden beri etkili olan sağanak yağışa rağmen tatil kararının geç alınmasına isyan ediyor. Tepkilerin odağında ise Antalya Valisi Muammer Türker ve Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay var.
Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'ne bağlı Deniz Mahallesi'nde kırtasiyesi bulunan eski gazeteci Yakup Özyıldız'ın Facebook'tan yaptığı yorum her şeyi özetliyor: "Okula gidenler geri dönüyor ama sırılsıklam olarak.. Yazık..."
Osman Çat adlı kişi ise tepkisini şu sözlerle dile getiriyor: "Pes vallahi, yıl 2014 hala bizim Milli Eğitim uyuyor. O kadar iletişim aracı var hala bir duyuru yok!"

\"\"
Antalya'da sabahın köründe servisler çalışırken... (Fotoğraf: Veysi SAĞLAM/Antalya Ajans)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol