Öğretmen Diyarı

Altın Fiyatları Düşecek Mi 2014

Altın Fiyatları Düşecek Mi 2014Altın Fiyatları Düşecek mi Yükselecek mi Şok Gelişme Türkiyede yatırımcıların vazgeçilmez tercihlerinden olan altın son günlerde büyük hayalkırıklığı yarattı. 

Ukrayna-Rusya arasında yaşanan gerginlik ve Irakta yaşananlar da altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketi ateşlemeye yetmedi.

 

Jeopolitik risklerin risklere rağmen bir türlü 1300 doların üzerinde tutunamayan altının ons fiyatı Cuma günü 1267 dolar seviyelerinden kapandı. Uzmanlar, kapanışın 1270 doların altında olmasının yatırımcılar için pek de iyi bir işaret olmadığı görüşünde birleşiyor.

 

Bu sabah itibariyle baktığımızda altında ilk işlemler 1269,39 dolar/ons seviyelerinden geçiyor.

 

ÇEYREK ALTIN ŞU ANDA KAÇ LİRA?

 

GMC Menkulün değerlendirmesine göre, 1270 doların altındaki kapanış rakamı düşüş trendinin süreceği ihtimalini artırıyor.

 

İÇERİDE DOLARIN SEYRİ ÖNEMLİ

 

Raporda, 1270 dolar seviyesinin altındaki haftalık kapanışın kısa vadede düşüşün 1256 ve 1240 dolara kadar sürebileceğine işaret ettiği ifade edildi. İntegral Menkul de Cuma günü ABDde açıklanan verilerin ardından gelen tepki alımlarının zayıf kalmasının altına olan talebin azaldığı yönünde sinyal veriyor.

 

Kapalıçarşı'da ise fiyatlar altının onsu kadar dolar kurunun hareketine de bağlı. Dolarda yukarı yönlü bir hareketin onstaki kayıpların fiyatlara tam olarak yansımasını engelleyebileceğini belirten uzmanlara göre, hem onsta hem de dolardaki düşüşün Kapalıçarşı'da kayıpların artmasına neden olabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim