Öğretmen Diyarı

Altın Çıldırdı !

Altın fiyatları bugün saat 17.30 itibariyle şöyle. Çeyrek altın bugün 159 lira, tam altın bugün 627 lira cumhuriyet altını bugün 643 liradan satılıyor.

Altın fiyatları yükselir mi? Bu soruyu soran yatırımcıların gözü kulağı altın fiyatlarında. Uluslararası piyasada altının onsu bugün 1 saatte 20 dolar birden yükseldi. Altın fiyatları bugün saat 17.30 itibariyle Kapalıçarşı'da çeyrek altın, tam altın, cumhuriyet altını ve gram altın fiyatları...

Çeyrek fiyatı bugün 159 lira, tam altın fiyatı bugün 627 lira, cumhuriyet altın fiyatı bugün 643 lira, gram altın fiyatı ise bugün 96,40 lira oldu.

ALTIN FİYATLARI 1 SAATTE 20 DOLAR BİRDEN ARTTI Altın fiyatları, dünkü keskin düşüşün ardından bu gün de bir saatlik sürede 20 dolardan fazla artarak 1,303 doları aştı. Avrupa Merkez Bankası'nın 60 milyar euroluk varlık alımını başlatacağına ilişkin açıklamasıyla tırmanışa geçen Altın fiyatları,

1,280.30 dolardan kesintisiz bir şekilde tırmanarak 1,303.39 dolara fırladı. Küresel piyasalardaki gelişmelere bağlı olarak gram altın 98.96 liraya, çeyrek altın da 170.30 liraya yükseldi. KAPALIÇARŞI ALTIN FİYATLARI SAAT 17.30 İTİBARİYLE  İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: 

ALTIN YORUMLARI Piyasalarda sıradışı tahminleriyle bilinen Saxo Bank Başekonomisti Sten Jakobsen, şu anda yapılabilecek en iyi yatırımın altın olduğunu söyledi.  Saxo Bank Başekonomisti Sten Jakobsen, İstanbul’da düzenlenen bir etkinlikte gazeteciler ve analistlerle buluştu. Jakobsen, kişisel yatırım tavsiyesi vermeyi çok sevmediğini belirterek, kendisinin şu sıralar en çok altına yatırımını desteklediğini belirtti. Jakobsen,

“Şu anda size satabileceğim 55 tane para birimi sayabilirim. Ama şu anda almak istediğim tek şey altın. Bugün size verebileceğim tek yatırım tavsiyesi altın almak olurdu. Çünkü onu daha değerli ya da değersiz hale getirmek için uğraşan bir merkezi bankası yok” dedi. Jakobsen son dönemde kendi kişisel yatırım portföyünden her ay yüzde 5’lik bir kısmı çıkarıp altın, maden ve gümüş gibi değerli metallere yatırım yaptığını da söyledi. Jakobsen, kişisel yatırım portföyünün yüzde 25’inin altın, maden ve değerli metal yatırımlarından oluştuğuna da dikkat çekti.

BEŞ YIL İLGİLENMEYECEĞİM TEK ŞEY DOLAR-EURO  Ünlü ekonomist, dolar ve Euro için yatırım tavsiyesinde bulunmayacağını belirtti. Jakobsen, “Önümüzdeki beş yıl boyunca ilgilenmeyeceğim tek şey dolar ve Euro olur” dedi. Ekonomist hem dolar hem de Euro’da beş yıl boyunca merkez bankalarının etkisiyle büyük dalgalanmalar beklediğini de ifade etti.

 

piramithaber.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol