Öğretmen Diyarı

Almanya 750 bin mülteciyi Türkiye’ye göndermeye hazırlanıyor

 

Kaynak: Sozcu-Emin ÖZGÖNÜL/ANKARA

CHP Mersin milletvekili Fikri Sağlar önceki gün Almanya’da Hamburg Eyalet Başbakanı Olaf Scholz ile görüştü. Scholz, Hamburg’ta halen 60 bin, tüm Almanya’da ise bir milyon mülteci olduğunu belirterek, 250 bin kişi kalacağını ve 750 bin mültecinin de geri gönderileceğini söyledi.

3 MİLYAR AVRO

Sağlar SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, Almanya, geri kabul anlaşması gereği 750 bin kişiyi göndermeyi planlıyor. Ülkelerinin en fazla 250 bin kişiyi kaldıracağını düşünüyorlar. Gençleri ve vasıflıları seçip gerisini bize gönderecekler’’ açıklaması yaptı ve şunları söyledi:

“Almanlar diğer Avrupa ülkelerinden daha fazla göçmen meselesiyle ilgililer ama olaya tamamen kendi çıkarları açısından bakıyorlar. Başbakan Scholz, Hamburg’ta halen 60 bin mülteci olduğunu ve durumun çok vahim olduğunu söyledi. Ben de kendisine sadece kendi ilim Mersin’de 300 bin Suriyeli olduğunu söyledim. Bu ülkede halen 1 milyon mülteci var. Bunu 250 bine düşürecekler. Alt yapılarının ancak bu kadarını kaldıracağını söylüyorlar. Gençleri ve vasıflıları seçip, gerisini Türkiye’ye göndermeye hazırlanıyorlar. Bize 3 milyar avroyu bu nedenle verecekler. Almanya Başbakanı Merkel’in son Türkiye ziyareti de bu konuyla ilgili. Suudi Arabistan, Katar mülteci kabul etmiyor. Ürdün seçerek alıyor. Biz ise mülteci ülkesi olduk. Sayı yakında 5 milyona dayanacak. Biz artık sadece Suriyelileri değil, Avrupa tarafından sürülen göçmenleri de misafir edeceğiz. Bu iş artık insan hakları olayından çıkıyor. Ucuz iş gücü ile benim vatandaşım da mağdur oluyor.”

GERİ KABUL ANLAŞMASI

AB ülkeleri Türkiye üzerinden ülkelerine giren göçmenleri 2014’deki anlaşma çerçevesinde geri gönderecek. ‘’Uluslararası düzensiz göç ile mücadelede’’ amacıyla Avrupa Parlamentosu tarafından onaylanan anlaşma, 25 Haziran 2014’de TBMM tarafından benimsendi. 16 Aralık 2013 tarihinde imzalanan ‘’Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği Arasında İzinsiz İkamet Eden Kişilerin Geri Kabulüne İlişkin Anlaşma” Bakanlar Kurulu ve dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 21 Temmuz 2014’de onaylandı. 2 Ağustos 2014 tarihinde de Resmi Gazetede yayınlandı. 2 Ağustos 2017’de yürürlüğe girecek olan anlaşma, yasadışı yollarla Türkiye üzerinden AB üye ülke topraklarına giren mültecilerin Türkiye’ye iadesini öngörüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
seo 2 yıl önce

Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there's even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That's right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin
seo http://www.SEORankingLinks.com/

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim