Öğretmen Diyarı

Akın Öztürk'ün yüzündeki yaraların nedeni belli oldu!
Konuyla ilgili AHaber'e açıklamalarda bulunan Bakan Bozdağ Af Örgütü'nün bu iddialarının sadece iftiradan ibaret olduğunu ortaya koydu. Bakan Bozdağ, "Akın Öztürk, Akıncı Üssü'nde yakalanma esnasında yaralandı. Bir takım iftiralar var. İsim versinler, nerede yapılmış söylesinler. Darbe girişimleri başarısız olunca iftiralar atmaya başladılar." dedi.AHaber canlı yayınında Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı BEKİR BOZDAĞ konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Af Örgütünün bu açıklaması gerçeğe dayanmamaktadır. Zira darbe girişiminin hemen akabinde FETÖ'cü hainlere müzahir olan çevreler gözaltına alınan askerlere kötü muamele yapıldığına dair haberler yaymaya başladılar.

Ben çok net ifade ediyorum. Gözaltına alınan kişiler sağlık kontrolünden geçiriliyor. Herhangi bir yerinde yara bere var mı tespit ediliyor. Gözaltından sonra da tespitler yapılıyor.

Bir defa bu raporlar açık ve net. Bu raporlar bu iddiaların hiçbirisini doğrulamıyor. O gün baktığınızda tankların üzerine çıkan halk var. Pekçok darbeci askeri vatandaş teslim aldı.

O sırada vatandaşla olan muameleler sırasında bazı şeylerin olduğu görülüyor. Fotoğraflar var.

Örneğin Akın Öztürk'le alakalı... Onun helikopteri yukarıdan atış yapılarak vuruluyor. İnişe zorlanıyor. Akıncı ÜSsü kontrol altına alıyor ve o sırada yaralanıyor.

Ama bu durumu Akın Öztürk'e işkence yapılmış gibi yayılıyor. İftiralar yayınlanıyor.

Kaynak: Milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
gülsen kaya 1 yıl önce

ayıp artık ya siz nasıl insanlarsınız ki herkese gerizekalı muamelesi yapıyorsunuz. 20 tane yaşlı başlı adamın tamamının yüzüne çalışarak oraya dizip fotoğrafladınız ,ayıptır günahtır dedik tutukluyken her gün başka yaralarla fotograflar sızdı medyaya .. nasıl pisliklersiniz ki yaptığınız herşeyi daha çok bağırarak başkasının üzerine atıyorsunuz.yapmayın dedik darbeci olduk, dışarı uyarınca mı çark ettiniz.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim