Öğretmen Diyarı

Ak Parti kongresine giden okul müdürü görevden alındı

Koyuncu'nun, AK Parti'nin 15 Şubat'ta Kepez Arena'da yapılan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı kongreden kendisinin de içinde olduğu çok sayıda fotoğrafı facebook hesabından paylaştığı da ortaya çıktı. Müdür Koyuncu paylaştığı fotoğraflara 'Kepez Arena muhteşemdi. Kadın 2023' diye yazarak, birçok aday adayıyla da fotoğraflarını paylaştı.


20'YE YAKIN SORUŞTURMA


Şengül Koyuncu hakkında, okuldaki harcamalarda usulsüzlük yapıldığı yönündeki şikayetler üzerine de 20'ye yakın soruşturma olduğu öğrenildi.


Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri tarafından yürütülen soruşturmalar ve incelemeler devam ederken, Koyuncu Antalya Valiliği'nce görevinden alındı. Koyuncu, Muratpaşa Gültekin İlkokulu'na sınıf öğretmeni olarak atandı.


ÇOK SAYIDA USULSÜZ HARCAMA İDDİASI


Koyuncu hakkında yürütülen soruşturmaların çoğunun okuldaki usulsüz harcama iddialarını içerdiği öğrenildi. Yürütülen soruşturmalarda okul aile birliği, okulun diğer idarecileri ve öğretmenlerin bilgisi dışında, teklif almaksızın ve ihale yapmadan, okulun tabanlarına mineflo kaplama yaptırdığı, aynı şekilde kendi odasına 8-9 bin liralık koltuk takımı aldığı ve başka harcamalarla odasını yenilettiği gibi çok sayıda iddia var.


ESKİ OKUL MÜDÜRÜ MAHKEMEYİ KAZANDI


Aynı okulda müdürlük görevinden alınarak Abduramanlar Ortaokulu'na müdür olarak atanan okulun eski müdürü Sadık Büyükgebiz'in de Antalya Bölge İdare Mahkemesi'ne açtığı göreve iade davasını kazandığı öğrenildi. Mahkeme, Büyükgebiz'in Faruk Tugayoğlu Ortaokulu müdürlüğü görevine iadesine karar verdi

Doğan Haber Ajansı
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim