Öğretmen Diyarı

Adaylardan Harp Okullarına 5 Bin 300 Öğrenci Alım İlanı Bir An Önce Yayımlansın Talebi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Selah Tersanesinde Şehit Kıdemli Üsteğmen Arif Ekmekçi Lojistik Destek Gemisi'nin denize indirilme törenine katıldı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık burada bir konuşma yaparak harp okullarına 5 bin 300 öğrenci alımının yapılacağını ifade etti. 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuya ilişkin açıklamalarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz; 

 "Bu yıl harp okullarımıza 5 bin 300 öğrenci alacağız. Son 4 yılın ortalamasının tam 4 katı kadar harp okullarımıza müracaatın olduğunu iftiharla söylemek isterim. Artık TSK'ya bu şerefli ocağın bir mensubu olmak için, geleceğin komutanı olmak için gençlerimizde çok daha fazla arzu ve istek var. Ayrıca, müracaat eden gençlerimizin mülakatlara gelme oranı yüzde 35'lerde yüzde 50'lere yükseldi.

Özellikle Milli Savunma Üniversitemizin önümüzdeki süreçle ilgili çok yoğun ve kapsamlı çalışmalar yürüttüğünü bilmenizi isterim.


 
TSK'nın altyapısı güçlü ancak daha da güçlendirmek, modernizasyonunu çok daha etkin yapmak ve çağın gereklerine göre oluşturmak için de gece gündüz çalışıyoruz. Ayrıca, modern bir savunma sanayi, çağın ihtiyaçlarına cevap veren, TSK'nın caydırıcı gücünü tepe noktasına taşıyacak, modern, yerli ve milli bir savunma sanayinin inşası için de çalışıyoruz. Savunma sanayinin geldiği nokta göğüs kabartıcıdır. Yüzde 24 olan yerlilik olanı yüzde 60'lı rakamları geçmiştir. Hedef, 2023'te savunma sanayindeki yerlilik oranının yüzde 80'e çıkarılması, bunun için büyük gayret gösteriyoruz."

İLAN BİR AN ÖNCE YAYIMLANSIN TALEBİ

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın bu açıklamalarının ardından çeşitli sosyal medya platformlarında, forum sitelerinde ve sitemize gelen geri bildirimlerde öğrenci alım ilanlarının bir an önce yayımlanması ve başvuru şartlarında esneklik yapılması talep edildi. Adaylar söz konusu açıklamaların ardından konunun üzerine düşerek taleplerini bildirdiler. Bakan Işık öğrenci alımının yapılacağını açıkladı ancak başvuru şartları ve ilan tarihi hakkında bir bilgi vermedi. Bu kapsamda ilanın ne zaman yayımlanacağına ilişkin yetkililerden bir açıklama yapılmasını bekliyoruz. 

Kamupersoneli.net - ANKARA
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim