Öğretmen Diyarı

Adalet Bakanlığı CTE Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı
 Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün 2 bin 954 sözleşmeli personel alımı için başvurular 4 Nisan Pazartesi günü (bugün) başladı. 

Alım Yapılacak Kadrolar
- 2454 infaz ve koruma memuru - 144 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi) - 95 sağlık memuru - 155 şoför - 56 teknisyen - 26 aşçı - 24 kaloriferci

Başvuru Şartları (Genel)

- TC vatandaşı olmak - Kamu haklarından mahrum bulunmamak - Askerlikle ilgili bir sorunu olmamak (askerliğini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa alınmış olmak) - Güvenlik soruşturması olumlu neticelenmek - Tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınacak sağlık raporu edinmek - KPSS puanı en az 70 olmak - 18 yaşını 15 Nisan 2016 tarihi itibariyle doldurmuş olmak - İnfaz ve koruma memurluğu için 1 Ocak 2014 itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1984 ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecek), diğer kadrolar içinse 35 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1979 ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecek)

Başvuru Tarihleri Başvurular

4 Nisan Pazartesi günü başlayıp 15 Nisan Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Başvuruların Yapılması Şartları sağlayan adaylar başvurularını adalet komisyonu başkanlıklarından veya Adalet Bakanlığının internet sitesinden alacakları başvuru formunu doldurarak öğrenim belgesi, sınav sonuç belgesinin aslı veya çıktısı veya komisyon başkanlığı onaylı bir örneğiyle birlikte ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapacak. İlan edilen pozisyonlardan Sözleşmeli infaz ve koruma memuru adayları için beş katı aday, diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (aşçı, kaloriferci) ve teknisyen adayları için yine beş katı kadar aday, şoför kadroları içinse 10 katı kadar aday sözlü sınava çağırılacak.

Sözleşmeli büro personeli kadrolarında ise başvuran adayların 20 katı uygualamalı sınava alınıp, uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlar arasından ilan edilen kadro sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava alınacak. Uygulama sınavı verilen metni en fazla doğru kelime yazan adaylardan başlamak üzere yapılacak sıralamaya göre yapılacak. Sınav Şekli Sınav sözlü ve uygulamalı olmak üzere 2 aşamda yapılacak. Sözlü sınavda mesleki bilgi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Genel Kültür ve bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği alanlarından sınav puanı verilecek. Sözlüden 70 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı olacak. İlanlı ilgili detaylı bilgilere ve kadro dağılımlarına kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

Kılavuz için tıklayınız


K
aynak:www.kpsscafe.com.tr


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim