Öğretmen Diyarı

Adalet Bakanlığı 2954 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor


Sağlık bakanlığı personel alımı hakkında duyuruyu da ilk biz yayımlamıştık. Kamupersoneli.net olarak kamu haberlerini, personel alımlarını ve çok daha fazlasını sizler için takip ediyoruz. Haberlerden ve personel alımlarından herkesten önce haberdar olabilmek için kamupersoneli'nin android uygulamasını indirerek haberdar olabilirsiniz. Adalet bakanlığı 2954 sözleşmeli personel alımı hakkında tüm detaylar kamupersoneli.net adresinde olacak.

Devlet Personel Başkanlığı zabıt katibi alımı bekleyen binlerce zabıt katibine müjdeli ilanı yayınlamış durumda. Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapmak üzere 2954 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alınacak olan personellere yönelik bilgiler aşağıdadır.

Adalet Bakanlığı Alınacak Personel Sayısı: 2954 - Sözleşmeli Personel

2454 İnfaz koruma memurluğu, 144 büro personeli ceza infaz kurumu katibi, 95 sağlık personeli, 56 teknisyen ve 155 destek personeli olmak üzere

Başvurular 4 Nisan 2016 tarihinde alınacaktır. Son Başvuru Tarihi ise 15 Nisan 2016 tarihine kadar gerçekleştirilecektir.

KPSS Merkezi sınavından en az 70 puan alınmış olması gerekmektedir.

Bir çok il kapsamında gerçekleştirilecek olan alımlara yönelik detaylar ise aşağıdaki şekildedir. Sözleşmelilerin yerleştirilmesi için bir çok pozisyon da belirtilmiş durumda.

Katip, Şoför, Sağlık Memuru, Teknisyen, Kaloriferci olmak üzere belirtilen pozisyonlara yerleştirilme konusunda sözleşmeli personellere yönelik başvuru izni verilmiş durumunda. 75 ayrı il ve şehirden gerçekleştirilecek olan alımlara yönelik hazırlanan kamupersoneli-zabıt-katibi-alımı.pdf klavuzunuklavuzunu inceleyerek, tüm bilgilere erişebilirsiniz.


İlan Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi web sayfası olan www.dpb.gov.tr adresinde yayımlanmıştır. Alınacak olan personellere yönelik tüm bilgiler yukarıda verilen klavuzda yer almakla beraber, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi web sayfası üzerinden de edinilebilmektedir. Geçtiğimiz günlerde de zaten kamupersoneli.net olarak, zabıt katiplerinin sesini duyurmaya çalışmıştık. Burada hepimizin emeğinin de sonuçlarını almış bulunmaktayız.

Kaynak: Ahmet Yasin Küçüksakal | kamupersoneli.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol