Acılı annenin feryatları yürekleri dağladı

Kars'ta PKK'lı teröristlerin döşediği mayına basarak şehit olan uzman çavuş Ali Gökçe'nin baba ocağına ateş düştü.

Şehidin annesi, eve gelen komutanı görünce, ‘Ne olur oğlun ölmedi deyin’ diyerek fenalık geçirdi. Acılı anneye ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaptı.


Kars’ta PKK’lı teröristlerce yola döşenen mayına basarak şehit olan uzman çavuş 35 yaşındaki Ali Gökçe’nin memleketi Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. Evine gelen ambulaslarla komutanı gören anne Fadime Göçer, ‘Ne olur oğlun ölmedi deyin’ diyerek fenalık geçirdi.


NE OLUR OĞLUN ÖLMEDİ DEYİN


İlçeye bağlı Ellek Beldesi’nin Arıklar Mahallesi’nde oturan çiftçi 65 yaşındaki Mehmet Gökçe ile eşi Fadime Gökçe’nin evlerinin önüne saat 16.30 sıralarında 2 ayrı ambulans gelip, park etti. Oğulları uzman çavuş Ali Gökçe, Kars’ta görev yaptığı için son günlerde endişeli olan anne ile baba, ambulansın ardından evine gelen İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Bülent Keskinsoy’u görünce gözyaşlarına boğuldu. Kapıda Yüzbaşı Bülent Keskinsoy’un karşısına geçen anne Fadime Gökçe, “Ne olur ‘Oğlun ölmedi’ deyin” dedikten sonra fenalık geçirdi. Acılı anneye ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Baba Mehmet Gökçe ise sinir krizi geçirdi.


‘DÜN OĞLUMU RÜYAMDA GÖRDÜM’


Baba Gökçe, oğlunu dün rüyasında gördüğünü belirterek, “Dün oğlumu rüyamda gördüm. Ağacın dibinde oturuyordu. ‘Kalk oradan oğlum’ dedim. Baba ‘Bana bir şey olmaz, üzerimde çelik yelek var.’ dedi. Oğlum ama sana bir şey olmasında dedim. Bugün de şehit haberini aldım” diye konuştu.


Acı haberi duyan komşuları eve gelerek aileyi teselli etmeye çalıştı. Şehidin 2 katlı kerpiç evine Türk bayrakları asıldı. Gökçe ailesinin 10 çocuğundan biri olan evli 2 çocuk babası Ali Gökçe’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 2002 yılında katıldığı belirtildi.

 

sozcu.com.tr/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim