Öğretmen Diyarı

Acil Servise Gitmeden Önce, Açık mı diye Kontrol Edin!

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi cuma günü 17:00'dan beri hastalara hizmet vermiyor. Kapısına 'tadilat nedeniyle kapalıdır' yazısı asılı olan acil servisin bir kaç doktorunun istifa etmiş, geriye kalan 3 doktorun da yoğunluktan dolayı rapor almış olduğu iddia edildi.


Devletin Hastanesi Nasıl Kapalı Olur?


Acil durudaki hastalarıyla birlikte hastaneye gelen vatandaşlar hastaneden geri dönmek zorunda kalınca duruma tepki gösterdiler.


Acil servise gelen ve kapalı olduğunu gören bir hasta, "Hastaneye geldik biz. Şimdi Dışkapı'ya mı gideceğiz. Devletin hastanesi nasıl kapalı olur, rezillik ya" diye sitem etti.  


Maç sonrası sakatlık geçirmiş ve yürüyemeyecek durumda olan bir vatandaş, insanların bu şekilde mağdur edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyleyerek tepkisini dile getirdi ve "Ayağımda sıkıntı var. Yürüyemeyecek durumdayım. Bu nasıl hastanedir bilmiyoruz. Sebebi nedir bilmiyoruz, yönlendiren de yok" diye konuştu.


Ne Zaman Açılacağı Belli Değil


Konuyla ilgili iddialarda bulunan Behçet isimli bir vatandaş, hastanenin kapalı olma nedenin tadilat olmadığını söyledi. İstifa eden doktorlardan dolayı, kalan doktorların yoğunluktan bunalarak rapor aldığını iddia eden vatandaş, "Pazartesi açılacağı söyleniyor ama belli değil" diye konuştu.


Günlük ortalama bin hastanın geldiği hastanenin acil servisinde 7 doktor görev yapması gerekirken şuanda 4 doktorla hizmet vermesinden dolayı zaman zaman doktorlarla hastalar arasında tartışmalar yaşandığı belirtildi. Bu sorunlar nedeniyle doktorların ya istifa ettiği ya da rapor aldıkları ifade edildi.


Hastanede 1 Yılda 3 Kez Yönetici Değişti


Ayrıca Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir yılda 3 kez yönetici değişikliği yaşandığı öğrenildi. 


Hastane acil sevisinin yanında büfe işleten Oğuz Fakılı, acil serviste tadilat olmadığını iddia etti. Hasta yoğunluğundan dolayı çalışacak psikolojide olmayan doktorların izin almaları nedeniyle acil servisin kapandığını belirten Fakılı, "Gelen hasta başka hastanelere gidiyor. Bölge, ekonomik durumu belli olan bir bölgedir. Hasta, cebindeki son parayı taksiye verip buraya geliyor, daha sonra yürüyerek başka hastaneye gitmek zorunda kalıyor." dedi. 

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim