Öğretmen Diyarı

Açığa alınan öğretmenler arasında okul yöneticilerinin ve Eğitim Bir-Sen Milas İlçe Başkanın da bulunduğu öğrenildi.
Muğla’nın Milas ilçesinde ilk etapta 12 öğretmen görevden alınırken bunlardan bir isim göze çarptı.Konu ile ilgili haber yapan yerel gazete günaydınmilas “Milas’ta 12 Eğitimci Açığa Alındı Aralarında Sürpriz İsim Var“ şeklinde okuyucuları ile paylaştı.Haberin içeriğinde “Milas’ta Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantısı bulunduğu iddiasıyla 12 öğretmen açığa alındı. Açığa alınanlar arasında bir eğitim kurumunda müdür olarak görev yapan Eğitim Bir Sen’in yöneticilerinden biri de olduğu öğrenildi.” İfadelerine yer verdi.Bir diğer yerel haber sitesi olan Habermilas.com ise görevden alınan öğretmenleri,yaptığı haberde“Milas’ta 20’ye yakın öğretmen…

Devam eden soruşturmalar kapsamında ilçemizde bulunan bir özel okul, bir kız öğrenci yurdu mühürlenirken, daha önce kapatılma kararı verilen bir dershanenin tabelaları indirildi. 20’ye yakın öğretmenin de açığa alındığı öğrenildi. Öğretmenlerin arasında okul yöneticilerinin ve Eğitim Bir-Sen Milas İlçe Temsilcisi’nin de bulunduğu iddia ediliyor. Açığa alınma sayısının değişebileceği öğrenildi.” İfadeleri ile paylaştı.

Şu ana kadar ilk etapta 12, ikinci etapda 3 eğitimci olmak üzere toplamda 15 öğretmen açığa alındı..Açığa alınan öğretmenler için, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde yapılanan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) sosyal medya üzerinde propagandasını yaptıkları ,finansal destek sağladıkları,doğrudan ya da dolaylı yardımda bulunmak suretiyle işbirliği içerisinde oldukları iddiaları sebebiyle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 137. Maddesi gereğince görevlerinden uzaklaştırıldı.
 
Kaynak :
http://www.habermilas.com/haber/41644/milasta-da-ogretmenler-aciga-aliniyor.html
http://gunaydinmilas.com/milas/8178-milas-ta-12-egitimci-aciga-alindi
 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim