Öğretmen Diyarı

Açığa alınan iki öğretmen karara itiraz etti
ÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'nde, darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmada açığa alınan Eğitim-Sen üyesi iki öğretmen, haksız biçimde görevinden uzaklaştırıldıklarını, Fethullah Gülen ve cemaatiyle hiçbir görüşlerinin uyuşmadığını söyleyerek, haklarını arayacaklarını vurguladı.

Darbe girişimi sonrası Bayramiç'te de başlatılan soruşturmalar sürüyor. Bu kapsamda bazı kamu personeli açığa alındı. Görevinden uzaklaştırılan Bayramiç Halk Eğitim Merkezi'nde görevli İngilizce öğretmeni Barış Demir ve Türkmenli Ortaokulu'nda Özel Eğitim Öğretmeni Burak Efeyurtlu, haksızlığa uğradıklarını belirterek duruma hukuken itiraz edeceklerini söyledi. Burak Efeyurtlu, şöyle dedi:

"Fetullah Gülen'in kendisi ve savunduğu düşünce bizim dünya görüşümüz ve eğitim anlayışımızla tamamen farklı, bunu dünya alem bilmektedir. Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bunu bilmemesi imkansız. Tamamen keyfi bir uygulama. görevimize geri dönmek için tüm hukuki haklarımızı kullanacağız."
Doğan Haber Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
muallim 1 yıl önce

gerçekten haksız bir uygulama.hiçbir ilgimiz olmadığı halde vatan hainliğiyle suçlanmamız başımıza gelebilecek en ağır travma.insan içine çıkamıyorum.babam kriz geçirip yataklara düştü eşim sürekli gözyaşı döküyor.hepimizin sağlığı bozuldu.en ağırı ise damgalanmak.ama emin olun ortalık yatışınca bedelini ödeteceğim.bizleri ispiyonlayanları araştırmadan soruşturmadan görevden alanları verdiğimiz dilekçeleri geciktiren idarecileri en ağır tazminat davasıyla yüzleştireceğim.kullara güvenimiz kalmadı tek dayanağımız Allah.biliyorum ki o haklının yanında.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim