Öğretmen Diyarı

9 şehir doğalgaza kavuşacak

Kızılcahamam'ın gaz dağıtım törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "9 ilimizi de 2015 sonuna kadar doğalgaza kavuşturacağız" müjdesini verdi. Erdoğan, "Artık sadece şehir merkezleri değil tüm yerleşim birimlerimizdoğalgazın konforundan yararlanıyor. Doğalgazlaissiz, kokusuz, kirsiz yeni bir hayatı hep birlikte yaşayacağız" diye konuştu.

İKİNCİ ŞEBEKE

2002'de elektrikte kurulu gücün 31 bin 843 megavat olduğunu hatırlatan Erdoğan, bugün rakamın 62 bin megavata çıktığını söyledi. Enerji santral sayısının da 300'den 890'a yükseldiğini belirten Başbakan Erdoğan, "Bugün dünyanın çevresini 25 kere dolaşmaya eşik 1 milyon kilometrekarelik elektrik iletim hattıyla Avrupa'nın ikinci, dünyanın beşinci büyük şebekesine sahibiz. Enerjiye 100 milyar TL yatırımyaptık. Türkiye'nin hiçbir yerinde artık enerji sıkıntısı yok" diye konuştu. Marmaray'ın açılışına da değinen Başbakan, "Bu yetmez. Denizaltında araçların geçeceği bir tüp geçit yapacağız" dedi.

MARSHALL YARDIMI

Kendilerinden önceki iktidarları eleştiren Başbakan, "Birilerinin vereceği Marshall yardımlarıyla değil, kendi kaynaklarımızla araçlarımızı yapacağız dedik. Bugün savaş gemisi, tank ve insansız hava araçları yapıyoruz. Fakire fukaraya el uzatan bir ülke olduk. Daha önce biz dileniyorduk. Şimdi veren el olduk" değerlendirmesinde bulundu. Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam'ın jeotermal ve kongre turizmindenalacağı payı artırmak için desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

 
\"Sabah\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim