Öğretmen Diyarı

657 değişiyor...
 Memurların tabii olduğu 657 sayılı kanun değişiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da açıklanan 51 yıllık kanun yeni düzenlemeye gidiyor. Yeni düzenleme nasıl olacak. Memura kıyafet serbesti geliyor mu?  51 yıllık 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişiyor.

Yapılacak düzenlemelerle pek çok reform gerçekleştirilecek. Bunlardan biri de 'performans ölçümü' olacak. Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan Kamu Personelinin Başarılarının Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmelik Taslağı'na göre; memurlar için artık not sistemi devreye girecek. KESK Başkanı'ndan memurlar için kritik '657' açıklaması  

PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ YAPILACAK

Yöneticiler de dahil tüm memurlar için performans değerlendirmesi yapılacak. Hem vatandaşlar hem de amirleri memura not verecek. Vatandaş notunu elektronik ortamda kullanacak. Kendisine sunulan hizmeti değerlendirecek olan vatandaş, notuyla hem hizmet aldığı birimin hem de memurun performansıyla ilgili görüşlerini belirtecek. Amir ise memuru, iş bilgisi ve kalitesi, iletişim ve işbirliği, görev bilinci ve iş alışkanlıkları, disiplin ve kurallara uyma, gelişime açıklık ölçütleri altında yer alan sorularla değerlendirilecek.

İTİRAZ HAKKI VAR

Memurlar, aldıkları başarı puanlarına karşı bir üst amire itiraz edebilecek. Bir üst amirin itirazı reddetmesi halinde başarı puanı kesinlik kazanacak. İtiraz kabul edilirse yeniden değerlendirme yapılacak.

Kaynak: Ajanskamu


Anahtar Kelimeler:
değişiyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim